2024. április 26, péntek - Ervin

Három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az agrártárca
2018. November 07. 18:02, szerda | Belföld

Három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az agrártárca

Mintegy 63 milliárd forint keretösszeggel, három új vidékfejlesztési pályázatot hirdetett meg az Agrárminisztérium (AM), a pályázatok az élelmiszer-feldolgozás és a borászat,

Újabb 4,7 milliárd forintra pályázhatnak az erdőgazdálkodók
2017. Január 25. 08:51, szerda | Helyi

Újabb 4,7 milliárd forintra pályázhatnak az erdőgazdálkodók

Megszorítások a Vidékfejlesztési Programban
2015. Szeptember 17. 12:55, csütörtök | Helyi

Megszorítások a Vidékfejlesztési Programban

A nagyüzemi környezetgazdálkodás fele akkora támogatást kap, mint a 300 hektár alatti, holott költségeik azonosak.

Indul a roham a földtámogatásért
2015. Április 18. 17:00, szombat | Belföld

Indul a roham a földtámogatásért

Megindult az egységes agrártámogatási kérelmek beadása április 1-jén, mostanáig körülbelül 900 ezer-1 millió hektárra adtak be kérelmet, illetve kezdték el a beadást.

Technológia fejlesztés az INTEGRÁL Zrt. Baromfifeldolgozó üzemében
2015. Február 24. 09:16, kedd | Helyi

Technológia fejlesztés az INTEGRÁL Zrt. Baromfifeldolgozó üzemében

Új technológiai berendezések beszerzésére nyert vissza nem térítendő támogatást az Integrál Élelmiszeripari és Kereskedelmi Zrt. A gépek a Társaság feldolgozó üzemének technológiai fejlesztését szolgálják.

Ingyenes lett az őstermelői igazolványokkal kapcsolatos ügyintézés
2014. Január 07. 11:02, kedd | Belföld

Ingyenes lett az őstermelői igazolványokkal kapcsolatos ügyintézés

Január elsejétől a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) ingyenesen végzi az őstermelői igazolványokkal kapcsolatos ügyintézést.

Turisztikai pályázat a Kiskunok Vidékéért Egyesületnél
2013. December 18. 21:41, szerda | Helyi

Turisztikai pályázat a Kiskunok Vidékéért Egyesületnél

A Turisztikai tevékenységek ösztönzését célzó pályázatra meghosszabbított határidővel, 2015. január 15-ig lehet benyújtani támogatási kérelmet a LEADER Helyi Akciócsoporthoz.

Közel félmilliárd forinthoz jutott a három kistérség
2013. November 20. 09:24, szerda | Helyi önkormányzati

Közel félmilliárd forinthoz jutott a három kistérség

Négyszázötven millió forintot nyert az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében a kiskunfélegyházi, a kiskunmajsai és a kiskunhalasi kistérség nyolcvankilenc pályázója.

Terített asztal a mezőgazdasági iskolában az Élelmezési Világnapon
2013. Október 17. 09:27, csütörtök | Helyi

Terített asztal a mezőgazdasági iskolában az Élelmezési Világnapon

A Kiskunfélegyházi Szakképző Intézmény és Kollégium egyik fontos küldetése, az ökoiskola irányelveit szem előtt tartva, az egészséges életmódra és környezettudatos magatartásra nevelés.

Újjáélednek a háztáji gazdaságok
2013. Május 12. 16:43, vasárnap | Belföld

Újjáélednek a háztáji gazdaságok

Indul a Vidékfejlesztési Minisztérium háztáji programja. Magyarország Kormánya által elfogadott Nemzeti Vidékstratégia lényegi eleme a helyi adottságokat figyelembe vevő termelés ösztönzése