2024. április 18, csütörtök - Andrea

Megünnepelték a brit uralkodó
2018. Június 09. 17:01, szombat | Külföld

Megünnepelték a brit uralkodó "hivatalos" születésnapját

Hagyományos katonai pompával ünnepelték meg szombaton Londonban a 92 esztendős II. Erzsébet királynő \"hivatalos\" születésnapját.

A húsvéti ünnepkörben nagyon fontos a tűz, a víz és a zöld ág
2018. Április 01. 17:37, vasárnap | Belföld

A húsvéti ünnepkörben nagyon fontos a tűz, a víz és a zöld ág

A húsvéti ünnepkörben olyan ősi dolgoknak van nagyon fontos szerepük, mint a tűz, a víz, a zajcsapás és a zöld ág - mondta Tátrai Zsuzsanna néprajzkutató vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Színes programsorozattal ünnepelték az első Magyar Parasport Napját
2018. Február 23. 07:46, péntek | Belföld

Színes programsorozattal ünnepelték az első Magyar Parasport Napját

Színes programokkal ünnepelték meg csütörtökön az első Magyar Parasport Napját, az eseménysorozat zárásaként gálavacsorát tartottak a Magyar Paralimpiai Bizottság megalapításának huszadik évfordulója alkalmából.

5+1 ok amiért szeretem a februárt
2018. Február 10. 10:00, szombat | Helyi

5+1 ok amiért szeretem a februárt

Igen, még mindig tart! Hiába nézel ki naponta ötvenszer az ablakon, és keresed a kósza, még bágyadt, de reményt keltő első napsugarakat...

A korai egyházban vízkereszt volt a karácsonyi ünnepkör középpontja
2018. Január 06. 15:05, szombat | Belföld

A korai egyházban vízkereszt volt a karácsonyi ünnepkör középpontja

A korai egyházban vízkereszt ünnepe állt a karácsonyi ünnepkör középpontjában - mondta Gájer László érseki titkár az M1 aktuális csatornán szombaton, vízkereszt napján.

Több súlyos és egy halálos baleset is történt
2018. Január 01. 12:49, hétfő | Belföld

Több súlyos és egy halálos baleset is történt

Több súlyos és egy halálos baleset is történt szilveszter éjjelén, s az új év első reggelén.

Jobban kell védeni az internetező gyerekeket az ünnepek idején
2017. December 24. 10:25, vasárnap | Belföld

Jobban kell védeni az internetező gyerekeket az ünnepek idején

Az iskolai szünetek alatt a gyerekek az átlagosnál is több időt töltenek az interneten, a szülők fele szerint a gyerekeket célzó kibertámadások száma folyamatosan nő

A tavalyi ezermilliárdnál is többet költhetünk decemberben
2017. December 24. 08:52, vasárnap | Belföld

A tavalyi ezermilliárdnál is többet költhetünk decemberben

A tavaly decemberi ezermilliárd forintot is meghaladja a becslések szerint az idén a kiskereskedelmi forgalom - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára szombaton az M1 aktuális csatornán.

Ősi ünnep a karácsony
2017. December 24. 08:51, vasárnap | Belföld

Ősi ünnep a karácsony

A karácsony ősi ünnep, ilyen formában a 4. század óta ünneplik az emberek - mondta Monostori László plébániai kormányzó az M1 aktuális csatorna december 24-ei reggeli műsorában.

Millió számra isszuk a pezsgőt Magyarországon évente
2017. December 23. 11:53, szombat | Belföld

Millió számra isszuk a pezsgőt Magyarországon évente

Magyarországon évente mintegy 20 millió palack, megközelítőleg 150 ezer hektoliter pezsgő fogy, az idén mennyiségben enyhe, értékben kétszámjegyű növekedést prognosztizálnak a szakemberek

Az ünnepek idején nő a szívinfarktus miatti halálozások száma
2017. December 23. 10:52, szombat | Életmód

Az ünnepek idején nő a szívinfarktus miatti halálozások száma

A téli hónapokban 30 százalékkal több a szívinfarktus miatti halálozás, és van két időpont télen, az egyik a karácsony, a másik az újév, amikor még 5-10 százalékkal emelkedik a szívinfarktus okozta halálozások száma

Erős forgalomra számítanak az éttermek az ünnepek idején
2017. December 23. 05:01, szombat | Belföld

Erős forgalomra számítanak az éttermek az ünnepek idején

Erős forgalom várható a karácsonyi ünnepek alatt és szilveszterkor az éttermekben a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke szerint.