2024. április 26, péntek - Ervin

Nyárias idővel kezdődik a július
2015. Június 29. 07:12, hétfő | Belföld

Nyárias idővel kezdődik a július

A következő napokban már kevesebb helyen várható csapadék. Sok napsütéssel és felmelegedéssel kezdődik a július, a hétvégén akár 34 Celsius-fok is lehet.

A tartósítószer mentes lekvár titka
2015. Június 16. 16:33, kedd | Bulvár

A tartósítószer mentes lekvár titka

A nyár egy végtelen befőzésnek is tűnhet azoknak, akiknek tele van a kertje gyümölcsfákkal és bokrokkal. Kezdődik az eperrel, majd jön a cseresznye és a meggy, a málna, a sárgabarack, végül pedig a szilva.

Nyári tábor a Múzeumban
2015. Június 15. 10:34, hétfő | Helyi

Nyári tábor a Múzeumban

5-10. osztályos diákoknak szervez tábort a Kiskun Múzeum június 29 és július 4 között. A programok hétfőtől - péntekig 9-17 óra között tartanak, a tábor szombaton családi nappal zárul.

Itt a bogrács szezon!
2015. Június 14. 17:00, vasárnap | Helyi

Itt a bogrács szezon!

Ha nyár, akkor nem maradhatnak el az igazi, hamisítatlan bográcspartik sem.

Pillecukor házilag nyári szünetre
2015. Június 14. 08:00, vasárnap | Helyi

Pillecukor házilag nyári szünetre

Hamarosan itt a szünidő, készülj fel! Mielőtt bolti pillecukrot vásárolnál, próbáld ki ezt a házi receptet, amiben garantáltan természetes hozzávalók vannak.

Melegszik az idő a nyár első hetében
2015. Június 01. 07:19, hétfő | Belföld

Melegszik az idő a nyár első hetében

A meteorológiai nyár első hetében melegszik az idő, jellemzően 30 Celsius-fok körüli meleg lesz, helyenként akár 32 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet.

Ha ősz, akkor gombaszezon? Tévedés!
2014. Szeptember 27. 14:00, szombat | Helyi

Ha ősz, akkor gombaszezon? Tévedés!

Sokan úgy gondolják, hogy az igazi gombaszezon ősszel van, ám ez nem igaz. Januártól decemberig találkozhatunk gombákkal, csak a fajgazdagság nem egyforma minden évszakban.

Balatonon októberig tart a nyár
2014. Augusztus 30. 08:00, szombat | Helyi

Balatonon októberig tart a nyár

Nem ér véget a nyár a Balatonnál augusztusban. A II. Nagyon Balaton rendezvénysorozat egészen október közepéig kínál színes programokat a magyar tengerhez látogatóknak.

Hogyan őrizzük meg a nyári barnaságot?
2014. Augusztus 03. 15:00, vasárnap | Életmód

Hogyan őrizzük meg a nyári barnaságot?

A barna bőrszín karcsúsít, optikailag ugyanis vékonyabbnak mutatja a testrészt, és a bőrhibákat is elfedi.

Diákmunka Kiskunfélegyházán is
2014. Július 29. 16:36, kedd | Helyi

Diákmunka Kiskunfélegyházán is

Két hónapig tartó nyári diákmunka munkaerő-piaci program indult július 1-től az országban.

Pakolj okosan a hűtődbe
2014. Július 26. 12:00, szombat | Helyi

Pakolj okosan a hűtődbe

A kánikula nemcsak az embert teszi próbára, mert hűtőszekrény legyen a talpán, amelyik képes a forró konyhákban – legalább az élelmiszerek számára – kellemes és biztonságos hűvöset teremteni.

Nyaraljunk biztonságban!
2014. Július 26. 08:32, szombat | Helyi

Nyaraljunk biztonságban!

Miért érdemes utasbiztosítást kötni? Mert rémálommá is válhat a felhőtlen kikapcsolódás…