2024. április 27, szombat - Zita

Börtön járhat tizenegy hóvirág letépéséért
2019. Február 11. 08:28, hétfő | Belföld

Börtön járhat tizenegy hóvirág letépéséért

Egy kikeleti hóvirág letépéséért tízezer forint büntetés jár, tizenegy szál leszakításáért pedig akár börtönbe is lehet kerülni - írta a Magyar Hírlap hétfőn.

Megmenthetné a méheket a termőföldek negyedének virágzó növényekkel való bevetése
2018. November 24. 18:52, szombat | Belföld

Újfajta mezőgazdasági stratégiát javasol a méhek és egyéb beporzók populációi hanyatlásának megállítására egy kutatócsoport, amely elképzeléseit a gyakorlatban is sikerre vitte Üzbegisztánban és Marokkóban.

Vastagabb levelet növesztenek a növények a légkör növekvő szén-dioxid-szintje miatt
2018. Október 05. 08:31, péntek | Életmód

Vastagabb levelet növeszt a növények nagy része a légkör növekvő szén-dioxidszintje miatt.

Megfejtették, hogyan hódították meg a Földet a virágos növények
2018. Január 14. 19:04, vasárnap | Életmód

Megfejtették, hogyan hódították meg a Földet a virágos növények

Amerikai tudósok megfejtették, hogy hódították meg a Földet a virágos növények, melyek a ma élő növények 90 százalékát teszik ki - számolt be a BBC hírportálja.

Panelházban termesztettek kendert Kiskunfélegyházán
2018. Január 10. 11:48, szerda | Helyi

Panelházban termesztettek kendert Kiskunfélegyházán

A nyomozók egy férfit és egy nőt állítottak elő.

Könnyítsünk a náthás napokon gyógyteával
2016. Október 08. 11:00, szombat | Helyi

Könnyítsünk a náthás napokon gyógyteával

Elképesztő, hogy szinte mindegyik növény gyógynövényként is megállja a helyét.

Csodálatos rebarbara
2016. Június 25. 18:00, szombat | Helyi

Csodálatos rebarbara

Szüretelhetjük a rebarbarát, ami nemcsak igazi ínyencség, de számtalan jótékony hatása van az egészségünkre.

Hamarosan az éttermek étlapjain a növényből készült hamburger
2016. Június 04. 06:00, szombat | Bulvár

Hamarosan az éttermek étlapjain a növényből készült hamburger

Néhány hónap múlva a New York-i éttermek látogatói is megkóstolhatják azt a hamburgert, amelynek húspogácsáját növényi alapanyagokból készítette el az Impossible Foods amerikai startup cég.

Mit mi mellé ültessünk
2016. Május 21. 14:00, szombat | Helyi

Mit mi mellé ültessünk

Növénytársítás a veteményeskertben

Gyökereztessünk növényt
2016. Április 24. 18:00, vasárnap | Helyi

Gyökereztessünk növényt

A méz, mint gyökereztető hormon, nagyon sok növénynél kiváló eredményt produkál, ezért alkalmas a hajtások és dugványok kezelésére.

Tájékoztató a vadon gyűjtött növények értékesítésének szabályairól
2016. Január 31. 17:00, vasárnap | Helyi

Tájékoztató a vadon gyűjtött növények értékesítésének szabályairól

2016. január 1-jétől egyszerűsödik a vadon gyűjtött termék, termény felvásárlónak történő értékesítéséből származó bevétel adózása- tudatta a Nemzeti Adó-és Vámhivatal.

Ginzeng - egy gyökér sokféle bajra!
2016. Január 31. 11:00, vasárnap | Helyi

Ginzeng - egy gyökér sokféle bajra!

Kelet-Ázsia országaiban több mint ötezer éve használják a ginzenget, mint széles körben alkalmazható gyógyszert.