Hírek
2016. Január 31. 17:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Orientpress
Tájékoztató a vadon gyűjtött növények értékesítésének szabályairól
2016. január 1-jétől egyszerűsödik a vadon gyűjtött termék, termény felvásárlónak történő értékesítéséből származó bevétel adózása- tudatta a Nemzeti Adó-és Vámhivatal.
A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (Szja tv.) 58.§ (10a) bekezdése szerint, ha a magánszemély az általa gyűjtött gyógy- és fűszernövényeket, vadon termő gyümölcsöket és gombát, valamint éti csigát gyűjt, és nem egyéni vállalkozó vagy nem őstermelő, és a gyűjtött terményeket felvásárlónak értékesíti, akkor az adót a felvásárlónak kell megállapítania és a kifizetéskor levonnia. Az adó alapja a felvásárlási ár 25 százaléka. A levont adót a felvásárlónak kell magánszemélyhez nem köthető kötelezettségként bevallania és megfizetnie. Az értékesítéssel kapcsolatban más, közteherrel összefüggő kötelezettség a magánszemélyt nem terheli.
A felvásárlásról a felvásárló két példányban vételi jegyet állít ki, amelyen fel kell tüntetni az értékesítő nevét, adóazonosító jelét, ennek hiányában a természetes azonosítóit és a lakcímét, a felvásárolt termék, termény megnevezését, mennyiségét, ellenértékét, a levont adót. A vételi jegy egy példányát a magánszemély kapja, a másik példányát a felvásárló az adózással összefüggő iratok megőrzésére előírt határidőig megőrzi.
Amennyiben az értékesítés nem felvásárló részére történik, az értékesítő magánszemély nem őstermelő és nem egyéni vállalkozó, a bevétel továbbra is a magánszemély önálló tevékenységből származó bevétele, és bevallásadási kötelezettség alá tartozik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:05, kedd | Helyi
Tájékoztatás vasúti gyomirtási munkálatokról
A MÁV Pálya működtetési Zrt. jelzése alapján tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a vasúti pályahálózat karbantartása érdekében 2026 tavaszán vegyszeres gyomirtási munkálatokat végeznek az alábbi vasútvonalak mentén:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 13. 14:59, hétfő | Helyi
ROADPOL SPEED – fókuszban a gyorshajtók
A gyorshajtók kiszűrése érdekében a ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) egy hetes akciót szervez, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.
2026. Április 13. 11:46, hétfő | Helyi
Sikeresen lezajlott a választás városunkban
A tegnapi országgyűlési választás Kiskunfélegyházán rendben, nyugodt körülmények között zajlott le.
