2024. április 18, csütörtök - Andrea

Emlékezzünk együtt a budavári kitörésre!
2016. Február 09. 14:54, kedd | Helyi

Emlékezzünk együtt a budavári kitörésre!

A Jobbik Magyarországért Kiskunfélegyházi Szervezete és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a Budavári kitörésre emlékezik 2016. február 11-én 17 órától a Felsőtemetőben a II. világháborús síroknál.

Ünnepi műsorral emlékeztek
2016. Február 08. 11:26, hétfő | Helyi

Ünnepi műsorral emlékeztek

Ma (február 8-án) Móra Ferenc halálának évfordulóján ünnepi műsorral emlékeztek meg a jeles író munkásságáról és emberi nagyságáról a Constantinum Általános Iskola diákjai.

Emlékezzünk együtt a Doni-katasztrófára!
2016. Január 11. 09:40, hétfő | Helyi

Emlékezzünk együtt a Doni-katasztrófára!

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület tisztelettel meghívják Önt a Doni-katasztrófa 73. évfordulója alkalmából koszorúzással egybekötött emlékező rendezvényére.

Méltó megemlékezés Csincsák Zoltánról
2016. Január 11. 09:09, hétfő | Helyi sport

Méltó megemlékezés Csincsák Zoltánról

Hat csapat és megannyi jó barát, korábbi csapattárs gyűlt össze a Csincsák Zoltán emlékére szervezett teremlabdarúgó tornára január 9-én, a Kész Arénában.

Változóban van a halálhoz, a kegyelethez való viszonyunk
2015. Október 28. 15:17, szerda | Helyi

Változóban van a halálhoz, a kegyelethez való viszonyunk

Egyre ritkábban járunk temetőbe és rokonaik hamvait egyre többen szórják a Dunába, Tiszába, vagy éppen teszik a könyvespolcra.

Október 23. - a magyarok jellemét meghatározza a bátorság és a szabadságvágy
2015. Október 23. 05:00, péntek | Belföld

Október 23. - a magyarok jellemét meghatározza a bátorság és a szabadságvágy

A magyarok jellemrajzában fontos helyet foglal el a bátorság és a szabadság iránti vágy -

Október 23. - Minisztériumi ünnepségek, fáklyás felvonulás, ifjúsági találkozó a nemzeti ünnep alkalmából
2015. Október 22. 07:42, csütörtök | Belföld

Az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából ifjúsági találkozót, fáklyás felvonulást, koszorúzási ünnepségeket tartanak ma, és több minisztérium is a nap folyamán emlékezik az 1956-os forradalomra és szabadságharcra.

Aradi vértanúk - Megemlékezések, konferenciák a nemzeti gyásznapon
2015. Október 06. 07:14, kedd | Belföld

Aradi vértanúk - Megemlékezések, konferenciák a nemzeti gyásznapon

Trianon vérző seb maradt országunk testén
2015. Június 04. 21:33, csütörtök | Helyi

Trianon vérző seb maradt országunk testén

A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket.

Zászlófelvonással kezdődött a megemlékezés
2015. Június 04. 10:01, csütörtök | Helyi

Zászlófelvonással kezdődött a megemlékezés

Ereklyés zászlófelvonással kezdődött az ünnepi megemlékezés ma (június 4-én) a Trianoni Békediktátum 95. évfordulója alkalmából.

Solti Károly dalai csendültek fel
2015. Április 26. 20:55, vasárnap | Helyi

Solti Károly dalai csendültek fel

A héten Solti Károlyra, a magyar nótaéneklés koronázatlan királyára emlékeztek szülővárosában, Kiskunfélegyházán.

Solti Károlyra emlékezett a város
2015. Április 24. 15:51, péntek | Helyi

Solti Károlyra emlékezett a város

Solti Károly dalénekes, Kiskunfélegyháza díszpolgára 25 évvel ezelőtt hunyt el. Emlékét azóta is őrzi a város. Tisztelői április 23-án a Hattyúházban gyűltek össze, hogy megemlékezzenek halálának 25. évfordulójáról.