2024. április 25, csütörtök - Márk

TEMETŐKERTI SÉTA
2016. Október 17. 14:29, hétfő | Helyi

TEMETŐKERTI SÉTA

Halottak Napja tiszteletére Kiskunfélegyháza történetéhez kapcsolódó nevezetes személyek nyughelyénél megemlékezést tart a Kiskun Múzeum Baráti Köre és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület.

Változott az ünnepség helyszíne!
2016. Október 06. 10:24, csütörtök | Helyi

Változott az ünnepség helyszíne!

Az esős időjárás miatt az eredetileg tervezett helyszín (Kiskun Múzeum udvara) helyett a Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében kerül megrendezésre az emlékezés.

Aradi vértanúk - Megemlékezések a nemzeti gyásznapon
2016. Október 06. 08:05, csütörtök | Belföld

Aradi vértanúk - Megemlékezések a nemzeti gyásznapon

Országszerte gyertyagyújtásokat, koszorúzásokat, az Országházban konferenciát is tartanak ma,

Forradalmi pillanatok a Constantinum Színjátszó Körének előadásában
2016. Augusztus 01. 14:46, hétfő | Helyi

Forradalmi pillanatok a Constantinum Színjátszó Körének előadásában

A Constantinum Intézmény Színjátszó Körének „Mindent átíró 1849” című korhű előadása július 29-én szinte visszarepítette a régmúlt időkre a Petőfi Emlékházban népes számban megjelent közönséget.

Archív képsorokkal emlékezik meg Somló Tamásról a közmédia
2016. Július 21. 07:36, csütörtök | Belföld

Archív képsorokkal emlékezik meg Somló Tamásról a közmédia

Archív képsorokkal emlékezik meg a közmédia a keddre virradóra elhunyt Somló Tamásról - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.

175 éve született Pásztor Ferenc
2016. Június 15. 18:00, szerda | Helyi

175 éve született Pásztor Ferenc

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület 5 évvel ezelőtt emléktáblát helyezett el Petőfi u. 23. sz. alatt, annál a háznál, ahol Pásztor Ferenc első Petőfi-kutatónk, városunk díszpolgára 175 évvel ezelőtt született.

Aki igaz magyar, annak fáj Trianon
2016. Június 05. 07:32, vasárnap | Helyi

Aki igaz magyar, annak fáj Trianon

A Trianoni békediktátum aláírásáról emlékezett meg június 4-én a Jobbik Magyarországért Mozgalom kiskunfélegyházi szervezete a Magyarok Nagyasszonya szobránál.

Trianon a dac és az összetartozás szimbóluma
2016. Június 04. 07:01, szombat | Helyi

Trianon a dac és az összetartozás szimbóluma

Városunk a Trinanoni békediktátum aláírására emlékezett június 3-án az Ótemplom előtti Magyarok Nagyasszonya szobránál.

Nemzeti összetartozás napja - Országszerte tartanak megemlékezéseket
2016. Június 03. 07:43, péntek | Belföld

Nemzeti összetartozás napja - Országszerte tartanak megemlékezéseket

Az ország számos pontján tartanak megemlékezéseket szombaton a nemzeti összetartozás napja alkalmából. Az ünnepségeket kulturális programok, filmvetítések, koncertek, színi előadások színesítik.

Emlékezzünk együtt hősi halottainkra
2016. Május 20. 12:10, péntek | Helyi

Emlékezzünk együtt hősi halottainkra

2016. május 29-én Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Petőfi Bajtársi Egyesület tisztelettel vár mindenkit a Hősök Napja alkalmából tartandó megemlékezésre.

Március 15. - Országszerte és külföldön is számos megemlékezést tartanak
2016. Március 14. 05:00, hétfő | Belföld

Március 15. - Országszerte és külföldön is számos megemlékezést tartanak

Országszerte és a határokon túl is több helyen megemlékezéseket tartanak a napokban az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából.

Holló László emléke örök
2016. Március 05. 07:00, szombat | Helyi

Holló László emléke örök

Városunk elöljárói Holló László (1887-1976.) Kossuth-díjas magyar festőre emlékeztek születésének 129. évfordulóján március 4-én a Petőfi téri mellszobránál és szülőházánál.