2024. április 17, szerda - Rudolf

Kezd felülkerekedni a járványon Lengyelország
2020. December 01. 07:02, kedd | Külföld

Kezd felülkerekedni a járványon Lengyelország

Lengyelország kezd felülkerekedni a koronavírus-járványon, a foganatosított intézkedések a várt hatást hozzák, csökken a fertőzések száma - jelentette ki hétfőn Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő.

Csökken az új fertőzöttek száma Lengyelországban
2020. November 18. 05:00, szerda | Külföld

Csökken az új fertőzöttek száma Lengyelországban

Csökkent Lengyelországban az utóbbi napokban az új koronavírus-fertőzöttek száma, többen szorulnak viszont kórházi kezelésre - derül ki a lengyel egészségügyi tárca keddi közleményeiből.

Lengyelországban pénzmosás miatt őrizetbe vettek 12 embert, köztük Donald Tusk ügyvédjét
2020. Október 16. 08:00, péntek | Külföld

A lengyel korrupcióellenes hivatal (CBA) csütörtökön őrizetbe vett 12 embert sikkasztás és pénzmosás gyanújával, köztük az egyik leggazdagabb lengyel üzletembert,

Megbírságolják a szájmaszkot nem viselőket Lengyelországban
2020. Október 15. 07:00, csütörtök | Külföld

Megbírságolják a szájmaszkot nem viselőket Lengyelországban

Lengyelországban a rendőrség megbírságolja az utcán a szájmaszkot nem viselőket, a szerdai hatósági közlemény szerint egy nap alatt több mint 3700 ilyen büntetést szabtak ki.

Lengyelország 2049 végéig bezárná az összes kőszénbányáját
2020. Szeptember 27. 09:00, vasárnap | Külföld

Lengyelország 2049 végéig bezárná az összes kőszénbányáját

Lengyelország 2049 végéig bezárná az összes kőszénbányáját, a bányákban dolgozó vájároknak nyugdíjukig biztosítják jelenlegi foglalkozásuk folytatását

Lengyelországban tünetmentes a koronavírus-fertőzöttek többsége
2020. Szeptember 03. 05:00, csütörtök | Külföld

Lengyelországban tünetmentes a koronavírus-fertőzöttek többsége

Lengyelországban a koronavírus-járvány jelenlegi szakaszában tünetmentes a fertőzöttek többsége - közölte szerdán Wojciech Andrusiewicz, a lengyel egészségügyi tárca szóvivője.

Félegyházi triatlonosok sikere Lengyelországban
2020. Augusztus 19. 08:39, szerda | Helyi sport

Félegyházi triatlonosok sikere Lengyelországban

Idén augusztus 16-án a lengyelországi Bialystokban rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét triatlon sportágban.

Óriási félegyházi triatlonos siker
2020. Augusztus 16. 13:10, vasárnap | Helyi sport

Óriási félegyházi triatlonos siker

A hétvégén a lengyelországi Bialystokban megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyén Papp Laura kiskunfélegyházi triatlonos győzött!

Súlyos buszbaleset történt Varsóban
2020. Június 26. 05:00, péntek | Külföld

Súlyos buszbaleset történt Varsóban

Lezuhant egy közúti felüljáróról a varsói tömegközlekedési vállalat egyik autóbusza csütörtökön, a balesetben egy ember meghalt, tizennyolcan megsérültek - közölte a lengyel közszolgálati televízió.

Felgyújtotta magát egy férfi a varsói parlament közelében
2020. Június 17. 07:10, szerda | Külföld

Felgyújtotta magát egy férfi a varsói parlament közelében

Felgyújtotta magát a varsói parlament közelében egy férfi, de a rendőrök eloltották a tüzet, az önégető nem halt meg, égési sérülésekkel kórházba szállították - közölte kedden a lengyel média.

Háromtonnás ecuadori kokainszállítmányt foglaltak le Lengyelországban
2020. Június 09. 17:09, kedd | Külföld

Háromtonnás ecuadori kokainszállítmányt foglaltak le Lengyelországban

Háromtonnás, közel 233 milliárd forintnak megfelelő feketepiaci értékű, Ecuadorból Németországon keresztül érkező kokainszállítmányt foglaltak le Lengyelországban

Varsóban felgyógyult a betegségből egy százéves férfi
2020. Április 28. 09:52, kedd | Külföld

Varsóban felgyógyult a betegségből egy százéves férfi

Egy százéves lengyel férfi gyógyult fel a Covid-19 betegségből - közölte hétfőn a koronavírus-járvány idejére fertőzőkórházzá átalakított varsói katonai kórház.