2024. április 24, szerda - György

A kutyák kizárólag a hangjuk alapján is felismerik a gazdájukat
2022. Február 17. 12:02, csütörtök | Életmód

A kutyák kizárólag a hangjuk alapján is felismerik a gazdájukat

A kutyák képesek a gazdájukat kizárólag a hangjuk alapján is felismerni, és ehhez az ember által is használt hangjellemzők közül többet is használnak

Felismerik barátaik hangját a vízilovak
2022. Január 26. 17:08, szerda | Életmód

Felismerik barátaik hangját a vízilovak

Egymás felismerésére használják messzire eljutó hangjukat a vízilovak.

A NASA közzétette marsi helikopterének zümmögő hangját - VIDEÓ
2021. Május 08. 14:05, szombat | Bulvár

A NASA közzétette marsi helikopterének zümmögő hangját - VIDEÓ

Először vette fel egy idegen bolygón egy űreszköz egy másik különálló űreszköz hangját: a NASA marsjárója két mikrofonjának egyikét használva hallgatta az Ingenuity helikopter negyedik tesztrepülését április 30-án

Megváltozhat a Big Ben harangjátékának hangja
2017. Március 04. 05:00, szombat | Külföld

Megváltozhat a Big Ben harangjátékának hangja

Megváltozhat a londoni Big Ben harangjátékának hangzása az óratorony felújítása után

Miért baj a zaj
2016. Október 02. 17:00, vasárnap | Helyi

Miért baj a zaj

A zajszennyezésről sokkal kevesebbet beszélünk, mint például a légszennyezésről, holott az egészségünket, főleg a városi emberek egészségét ez a két tényező befolyásolja a leginkább.

Ennél egyszerűbb trükk nincs a boldogsághoz
2016. Január 21. 12:15, csütörtök | Helyi

Ennél egyszerűbb trükk nincs a boldogsághoz

Azt hinnénk, hogy egy beszélgetésnél a téma alapvetően határozza meg hangulatunkat, de ha a hangunkra is figyelünk, máris már a helyzet.

Hangmasszázs
2015. Január 18. 14:00, vasárnap | Életmód

Hangmasszázs

Kutatók megfigyelték, hogy szinte minden ember valami ősi ösztönnek köszönhetően óriási tisztelettel közelít a gongokhoz, akkor is, ha még soha életében nem élvezte annak jótékony hatását.

Zeneterápia
2015. Január 11. 15:00, vasárnap | Életmód

Zeneterápia

A zeneterápia jótékony hatásait mindenki megtapasztalta már, még ha nem is figyelt fel erre tudatosan. A zene a személyiség önfejlesztő mechanizmusát kelti életre, s ezen túl fontos és hasznos kiegészítője a gyógyításnak

Hangterápia
2015. Január 10. 17:00, szombat | Életmód

Hangterápia

A hangok harmonizáló, gyógyító hatását évezredek óta ismerik és alkalmazzák a gyógyítók, de ma már szerencsére nem úgy tekintenek ezekre a módszerekre, mint varázslók csodatevő humbugjaira.

Újít a Facebook: kihallgatja, hogy mit csinálunk, ha engedjük!
2014. Május 26. 16:09, hétfő | Belföld

Újít a Facebook: kihallgatja, hogy mit csinálunk, ha engedjük!

A Shazam dalfelismerő alkalmazáshoz hasonló új funkciót fejlesztettek a Facebooknál. A Facebook app hangazonosítás segítségével képes lesz felismerni, hogy melyik tévéműsort/filmet nézzük, dalt hallgatjuk éppen.

Zenei stúdió nyílt Kiskunfélegyházán
2014. Február 26. 09:04, szerda | Helyi

Zenei stúdió nyílt Kiskunfélegyházán

A Rocktár életében fontos mérföldkő ez, mert ezután profi körülmények között készíthetnek hangfelvételt a zenekarok, nem kell elutazni drága stúdiókba, sőt még koncertekről is készülhetnek felvételek.

2012. Március 04. 07:17, vasárnap | Bulvár

Celine Diont eltiltották az orvosok az énekléstől

A híres énekesnőt hosszú hónapokra eltiltották az énekléstől egy vírus miatt, több fellépését is le kell mondania.