2024. április 27, szombat - Zita

Kerékpárokkal lepték meg a Százszorszép óvoda gyermekeit.
2015. Június 03. 09:37, szerda | Helyi

Kerékpárokkal lepték meg a Százszorszép óvoda gyermekeit.

A kiskunfélegyházi amatőr kerékpáros klub (KAKK) 2014-ben alakult, pár barát illetve a Bringabarát kerékpárszaküzlet összefogásával. Célja, túrák szervezése mellett, a gyerekek figyelmének felhívása a sport fontosságára.

Barátkozz a kosszal
2015. Április 26. 08:00, vasárnap | Helyi

Barátkozz a kosszal

Igenis van alapja a régi népi bölcsességnek, miszerint a gyereknek 3 éves koráig meg kell ennie 2 kiló koszt...

Meséljen!
2015. Április 11. 19:00, szombat | Helyi

Meséljen!

A mai okostelefontól, laptoptól, számítógéptől, játékkonzoltól elözönlött világban nehéz meseolvasásra buzdítani az amúgy is agyonterhelt szülőket.

Mikor kell új iskola?
2015. Március 22. 18:00, vasárnap | Helyi

Mikor kell új iskola?

Lépjünk minél előbb, mert ezek az évek borzalmas hatással lehetnek az egész életére!

A fejlődés nem verseny
2015. Február 28. 19:00, szombat | Életmód

A fejlődés nem verseny

Amikor egy baba világra jön, még nem is sejti, hogy egy olyan verseny főszereplője lesz, amelyen valójában egyetlen induló sem lenne, ha nem lenne ilyen sok túlmotivált edző: anyák a mozgásfejlődés világbajnokságán.

Legendák - Az ikrek faluja
2015. Február 21. 08:00, szombat | Belföld

Legendák - Az ikrek faluja

Felsőveresmartról szóló képes riporttal jelentkezett az MTI tudósítója. A településen igen gyakoriak az ikerszülések.

Családi életre nevelés
2015. Február 17. 15:36, kedd | Helyi

Családi életre nevelés

Ez volt a mai (február 17.) Betűbölcsi témája a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A baba-mama foglalkozáson Néma Attiláné Ella tartott interaktív előadást.

Fogamzásgátlás hosszú távra
2015. Február 14. 11:00, szombat | Belföld

Fogamzásgátlás hosszú távra

Az elektornikus chipek segítségével hamarosan teljesen megváltozik a fogamzásgátlás eddigi módja.

Kérsz sört, kisfiam?
2015. Február 09. 00:00, hétfő | Külföld

Kérsz sört, kisfiam?

Itt a vicces szülők kedvenc cumisüvege: melyik apa ne adna szívesen egy palack sörnek látszó folyadékot gyermeke szájába?

A bábkészítés rejtelmeibe vezették be a szülőket
2015. Február 03. 12:36, kedd | Helyi

A bábkészítés rejtelmeibe vezették be a szülőket

A Betűbölcsi résztvevői ez alkalommal a bábkészítéssel ismerkedhettek meg, valamint a báb gyermekekre gyakorolt lélektani hatásairól is tájékozódhattak.

Tablet: az új bébiszitter?
2015. Február 01. 14:00, vasárnap | Bulvár

Tablet: az új bébiszitter?

A gyerekek elől teljesen elzárni a tableteket és okostelefonokat legalább annyira túlzás, mint bébiszitter helyett használni őket.

Milyen könyvet vegyek a gyerekemnek?
2014. December 09. 20:42, kedd | Helyi

Milyen könyvet vegyek a gyerekemnek?

Közeleg a karácsony, és egyre többen teszik fel a kérdést: milyen könyvet vegyek a gyerekemnek?