2024. április 19, péntek - Emma

Negyven tonna kidobott fenyőfát égetnek el a pécsi erőműben
2022. Január 10. 16:04, hétfő | Belföld

Negyven tonna kidobott fenyőfát égetnek el a pécsi erőműben

Mintegy 40 tonnányi, a karácsonyi ünnepek után kidobott fenyőfát égetnek el a következő időszakban a két biomassza-tüzelésű blokk-kal működő pécsi erőműben

Idén várhatóan emelkedik a karácsonyfa ára
2021. November 25. 09:55, csütörtök | Belföld

Idén várhatóan emelkedik a karácsonyfa ára

Idén várhatóan 10-20 százalékkal emelkedik a karácsonyfa ára, elsősorban a szállítási- és a munkabérköltségek növekedése miatt - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete kedden az MTI-vel.

Fenyőfák elszállítása
2021. Január 04. 14:18, hétfő | Helyi

Fenyőfák elszállítása

A FBH-NP Nonprofit Kft. tájékoztatja Önöket, hogy 2021. január hónapban fenyőfa gyűjtést szervez.

Nem ad már támogatást karácsonyfára az unió
2020. Május 07. 18:07, csütörtök | Külföld

Nem ad már támogatást karácsonyfára az unió

Nem számíthatnak többé uniós forrásra a karácsonyfának szánt fenyő termesztéséből élő gazdálkodók, Brüsszel ugyanis nemrég úgy döntött, csak a földlabdás, élő fák után vehető igénybe a területalapú hozzájárulás.

Két és félmillió fenyőfát adnak el karácsony előtt
2018. December 23. 11:00, vasárnap | Helyi

Két és félmillió fenyőfát adnak el karácsony előtt

Nincs karácsony fenyőfa nélkül. Évente átlagosan 2,5 millió karácsonyfát vásárolunk az ünnepek előtt.

Már érkeznek a fenyők az árusítóhelyekre
2018. December 04. 05:01, kedd | Belföld

Már érkeznek a fenyők az árusítóhelyekre

December első napjaiban érkeznek az árusítóhelyekre a karácsonyi fenyők, amelyek jelentős részét november végén kezdték el kivágni - közölte Biza Klára, a Magyar Kertészeti Árudák Egyesülete (MAKERT) elnöke az MTI-nek.

Lelkesen díszítették a fiatalok a lakótelep karácsonyfáját
2018. November 28. 19:16, szerda | Helyi

Lelkesen díszítették a fiatalok a lakótelep karácsonyfáját

Mint minden évben, idén is állítottak karácsonyfát a Petőfi-lakótelepen élők és a városba érkezők számára, mely a körforgalomnál lévő SPAR áruháznál hirdeti az év legszebb ünnepének közeledtét.

Elkezdték a karácsonyi fenyőfák kivágását Zalában
2018. November 24. 05:00, szombat | Belföld

Elkezdték a karácsonyi fenyőfák kivágását Zalában

Az ország egyik legnagyobb fenyőnevelő térségében elkezdődött a karácsonyi fenyőfák kivágása.

Forgalomkorlátozások, útlezárások az adventi ünnep előtt
2018. November 23. 16:33, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások, útlezárások az adventi ünnep előtt

Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy az alábbi útlezárásokra, forgalomkorlátozásokra lehet számítani az adventi ünnepet megelőzően:

A városban több helyen szeretnének karácsonyfát állítani
2018. November 19. 12:56, hétfő | Helyi

A városban több helyen szeretnének karácsonyfát állítani

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal az ünnepek közeledtével a város több pontján szeretne karácsonyfát állítani.

Bűnös tűlevelek
2017. December 23. 13:00, szombat | Helyi

Bűnös tűlevelek

Ha a karácsonyfa díszítése közben sűrűn tüsszögünk, még nem biztos, hogy ez a meghűlés jele: ugyanis a fenyőfa is okozhat kellemetlen tüneteket az arra érzékenyeknél.

Hamarosan felgyúlnak az ünnepi fények városunk karácsonyfáján
2017. November 27. 15:53, hétfő | Helyi

Hamarosan felgyúlnak az ünnepi fények városunk karácsonyfáján

Ma (november 27-én) került a helyére és kezdte meg ünnepi öltözködését a 15 méter magas normann fenyő, melyet dr. Fehérvári István ajánlott fel városunknak.