2024. április 26, péntek - Ervin

A cinkhiány következményei
2015. Április 06. 09:00, hétfő | Életmód

A cinkhiány következményei

Az Oregoni Állami Egyetem legújabb kutatása szerint a cink befolyásolja az immunrendszer a különböző ingerekre, különösen a gyulladásra adott válaszát.

A fejlődés nem verseny
2015. Február 28. 19:00, szombat | Életmód

A fejlődés nem verseny

Amikor egy baba világra jön, még nem is sejti, hogy egy olyan verseny főszereplője lesz, amelyen valójában egyetlen induló sem lenne, ha nem lenne ilyen sok túlmotivált edző: anyák a mozgásfejlődés világbajnokságán.

Bányai Gábor: Hatalmas kitörési lehetőség áll Kiskunfélegyháza előtt
2014. Szeptember 30. 08:15, kedd | Helyi

Bányai Gábor: Hatalmas kitörési lehetőség áll Kiskunfélegyháza előtt

Bányai Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő tartott szakmai fórumot szeptember 29-én, Kiskunfélegyházán a városháza dísztermében.

A nők agya gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké
2014. Augusztus 01. 05:00, péntek | Életmód

A nők agya gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké

Az utóbbi évek, évtizedek során az emberek egyre okosabbak lettek és úgy tűnik a női agy még inkább előnyben van, ugyanis gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké.

Az ember lesz a saját igazolványa
2013. Szeptember 05. 14:26, csütörtök | Belföld

Az ember lesz a saját igazolványa

Vajon mi lesz a jövőben az útlevél és a személyi igazolvány helyett? Alighanem az okos-telefonunkkal fogjuk igazolni magunkat, míg két évtized múlva már csak biometriai úton állapítják majd meg, hogy kik vagyunk.

2012. Február 14. 07:24, kedd | Külföld

800 millió inget kell gyártaniuk egy repülőgépért

Kao Csien (Gao Jian) budapesti kínai nagykövet szerint ugyan országa valóban nagy fejlődést ért el az elmúlt években, de a világ túlbecsüli erejét; Kína tisztában van a gyengéivel és az előtte álló kihívásokkal.

2011. Október 01. 07:41, szombat | Belföld

Az agy serdülőkor után is fejlődik

A legfrissebb kutatások szerint az eddigi elméletekkel ellentétben az agy fejlődése nem áll le kamaszkorban.