2024. április 25, csütörtök - Márk

Nyári Szabadegyetem a Lakiteleki Népfőiskolán
2018. Július 04. 10:34, szerda | Helyi

Nyári Szabadegyetem a Lakiteleki Népfőiskolán

Értékfeltáró kollégiumok nyári szabadegyetemét tartották a Lakiteleki Népfőiskolán \" Kincsek a Kárpát-medencében\" címmel.

A citerás lányok adják az utánpótlást
2018. Július 01. 18:00, vasárnap | Helyi

A citerás lányok adják az utánpótlást

Hétfő óta zajlanak a Faluhét és Paradicsom Fesztivál rendezvényei a községben, ahol csütörtökön térségi citerás találkozót tartottak.

Újabb értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár
2017. Március 22. 07:33, szerda | Belföld

Újabb értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár

A Hungarikum Bizottság a hungarikumok sorába emelte az Egri Bikavért, a Kodály-módszert, a magyar pásztor- és vadászkutya fajtákat, valamint a tiszai halászlét; a Magyar Értéktár újabb kilenc értékkel bővült

Értékőrzőink régiós találkozója
2015. Június 23. 12:16, kedd | Helyi

Értékőrzőink régiós találkozója

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület a Kiskun Múzeummal és városunk önkormányzatával karöltve együttesen szervezték meg június 22-én értékőrzőink kistérségi találkozóját.

Az utolsó lovas postás Gátéron kézbesít leveleket
2015. Június 23. 10:55, kedd | Helyi

Az utolsó lovas postás Gátéron kézbesít leveleket

A Kiskun Múzeumban június 22-én tartott „Nemzeti értékek Bács-Kiskun megyében” régiós képviselőinek találkozóján megtudhattuk többek között azt is, hogy Gátéron működik országunk utolsó lovas postása.

Polgármesterek az élhető településért
2015. Április 20. 09:57, hétfő | Helyi

Polgármesterek az élhető településért

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat április 16-17-én tartotta a hagyományokkal rendelkező polgármesteri fórumát Tiszakécskén a Barack Hotelben.

Pályázatot hirdettek helyi értéktárak témában
2014. December 16. 09:21, kedd | Helyi

Pályázatot hirdettek helyi értéktárak témában

A Földművelésügyi Minisztérium és a Hungarikum Bizottság pályázatot hirdet nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, megismertetésének, gondozásának támogatására.

A hungarikum nap részleteiről egyeztetett az értéktár bizottság
2014. Május 20. 12:55, kedd | Helyi

A hungarikum nap részleteiről egyeztetett az értéktár bizottság

Soron következő ülését tartotta ma a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság, ahol a Városalapítók Napja keretében megvalósítandó Hungarikum nap részleteiről, valamint helyi értékeink megismertetéséről egyeztetett a tagság.

Helyi értékek a Kiskunfélegyházi Értéktárban
2013. December 03. 15:20, kedd | Helyi

Helyi értékek a Kiskunfélegyházi Értéktárban

Soron következő ülését tartotta december 3-án a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság, ahol a napokban értéktárba felvett helyi értékek gondozásáról döntöttek.

Bővül a kiskunfélegyházi értéktár
2013. November 20. 15:31, szerda | Helyi

Bővül a kiskunfélegyházi értéktár

Soron következő ülését tartotta november 19-én a Kiskunfélegyházi Értéktár, ahol az értékgyűjtő kérdőívek eredményeit összegezték, valamint a beérkezett javaslatokról döntöttek.