2024. április 19, péntek - Emma

Amiért köszönet jár a kutyáknak
2015. Február 26. 14:00, csütörtök | Életmód

Amiért köszönet jár a kutyáknak

Egy embernek nincsen sok barátra szüksége, sokaknak az is elég, ha egy kutya van mellettük. Többségünk nincsen tisztában azzal, hogy a kutyáknak mennyi mindent köszönhetünk.

Újdonsült kutyások kisokosa
2014. Szeptember 20. 14:00, szombat | Helyi

Újdonsült kutyások kisokosa

Újdonsült kutyások sokszor elbizonytalanodnak, ha valami szokatlant vesznek észre kedvencükön. Aprócska családtagjuk máris megbetegedett volna?!

Ebtartás a Lakótelepen - lakossági fórum
2014. Július 10. 16:01, csütörtök | Helyi

Ebtartás a Lakótelepen - lakossági fórum

Ebtartás a Petőfi - lakótelepen címmel lakossági fórum kerül megrendezésre 2014. július 11-én 18:00-kor az Irodában. Vendégek a Polgármesteri Hivatal és a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma
2014. Június 21. 12:00, szombat | Helyi

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma

Noha a jogszabályt még csak tervezik, 2016-tól tilos lesz a kutyákat tartósan láncra verni. De lássuk be, ez ma sem számít „normális” állattartásnak.

Így neveld a kiskutyádat!
2014. Június 07. 11:00, szombat | Életmód

Így neveld a kiskutyádat!

A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!
2014. Május 13. 13:12, kedd | Helyi

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!

A 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében Kiskunfélegyháza város közigazgatási területén az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz ún. összevezetett eboltás:

Ebösszeírás
2014. Március 13. 14:28, csütörtök | Helyi

Ebösszeírás

Az eb tulajdonosa és tartója az eb-összeíráskor köteles a törvényben előírt adatokat a települési önkormányzat rendelkezésére bocsátani.

Nyilvántartásba veszik az ebeket
2014. Február 12. 14:03, szerda | Helyi

Nyilvántartásba veszik az ebeket

A települési önkormányzat az eb-összeírás alapján az eb-tartók által szolgáltatott adatokról helyi elektronikus nyilvántartást köteles vezetni.

Ebzárlat Kiskunfélegyházán
2013. November 20. 13:44, szerda | Helyi

Ebzárlat Kiskunfélegyházán

A rókák esetében laboratóriumi vizsgálatokkal megállapított veszettség miatt elrendelt ebzárlat Kiskunfélegyháza közigazgatási területén érvényben van.

Kikapott Montenegrótól a férfi kosárlabda-válogatott
2013. Július 27. 08:50, szombat | Sport

Kikapott Montenegrótól a férfi kosárlabda-válogatott

Az augusztusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott négy ponttal kapott ki pénteken a montenegróiaktól Szombathelyen.

Négy magyar érem a karatésok egyetemi Eb-jén
2013. Július 22. 10:34, hétfő | Sport

Négy magyar érem a karatésok egyetemi Eb-jén

Négy magyar érem született az egyetemisták és főiskolások hatodik karate Európa-bajnokságán, amelynek a Budaörsi Városi Sportcsarnok adott otthont az elmúlt hét végén.

2011. December 05. 07:45, hétfő | Sport

Kemény csoportba kerültek a válogatottak

Nehéz selejtezőcsoportba került a magyar férfi és női kosárlabda-válogatott a 2013-as Európa-bajnokságok sorsolásán, amelyet vasárnap rendeztek a München melletti Freisingben.