2024. április 19, péntek - Emma

Jogerősen tizenegy évre ítéltek egy kiskunfélegyházi férfit élettársa meggyilkolása miatt
2015. November 11. 13:43, szerda | Helyi

Jogerősen tizenegy év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla szerdán azt a kiskunfélegyházi férfit, aki 2012 decemberében meggyilkolta élettársát.

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek két nőgyógyászt Szekszárdon
2015. Október 21. 08:12, szerda | Belföld

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek két nőgyógyászt Szekszárdon

Egy-egy év, felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek kedden, nem jogerősen két szekszárdi nőgyógyászt, mert egy várandós nő halálát okozták a Tolna Megyei Balassa János Kórházban.

OGY - Két új helyen indulhatnak migrációs perek
2015. Szeptember 29. 06:58, kedd | Belföld

OGY - Két új helyen indulhatnak migrációs perek

Az Országgyűlés mai, rendkívüli ülésén lehetővé teheti, hogy az illegális bevándorlással összefüggő büntetőügyeket a Szegedi Járásbíróság mellett Pécsett és Zalaegerszegen is tárgyalhassák.

Huszonkét ítéletet hozott a bíróság határzár tiltott átlépése miatt
2015. Szeptember 18. 14:12, péntek | Belföld

Huszonkét ítéletet hozott a bíróság határzár tiltott átlépése miatt

Huszonkét ítéletet hozott határzár tiltott átlépésének bűntette ügyében a Szegedi Járásbíróság szerdán és csütörtökön - tájékoztatta a Szegedi Törvényszék szóvivője pénteken az MTI-t.

Bordélyhálózatot fenntartó magyarokat ítéltek hosszú börtönre Londonban
2015. Július 17. 07:15, péntek | Külföld

Bordélyhálózatot fenntartó magyarokat ítéltek hosszú börtönre Londonban

Hosszú börtönbüntetésre ítélte az eljáró londoni bíróság egy magyar bűnszervezet tagjait, akik igen kiterjedt bordélyhálózatot tartottak fenn Angliában.

Cigarettacsempészet: 33 tagú bandát ítéltek el – köztük határőrt is
2015. Július 10. 18:03, péntek | Belföld

Cigarettacsempészet: 33 tagú bandát ítéltek el – köztük határőrt is

Orgazdaságért és folytatólagosan elkövetett hivatali vesztegetésért egy cigarettacsempész bűnszervezet 33 tagját ítélte el nem jogerősen a Nyíregyházi Törvényszék - közölte a bíróság szóvivőhelyettese pénteken.

Öt év fegyházra ítélték az újszülöttjét magára hagyó férfit és anyósát
2015. Június 27. 04:00, szombat | Belföld

Öt év fegyházra ítélték az újszülöttjét magára hagyó férfit és anyósát

Súlyosbította a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla az újszülöttjét magára hagyó cséri nő férjének és anyósának büntetését, illetve annak minősítését.

Biszku-per- Megszülethet az első jogerős ítélet
2015. Június 01. 07:13, hétfő | Belföld

Biszku-per- Megszülethet az első jogerős ítélet

Megszülethet az első jogerős ítélet egy volt állampárti vezető büntetőügyében a 94 éves Biszku Béla ügyében.

Mit tegyünk tanúként, ha a gyanúsított fenyegetőzik? – Jogos kérdés
2015. Január 10. 06:00, szombat | Belföld

Mit tegyünk tanúként, ha a gyanúsított fenyegetőzik? – Jogos kérdés

Kötelező-e tanúként megjelenni egy bírósági tárgyaláson, ha a gyanúsított fenyegeti a tanúkat? Mit lehet tenni ilyenkor? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu.

A házassági per lefolyása a bíróság előtt
2014. November 17. 12:00, hétfő | Belföld

A házassági per lefolyása a bíróság előtt

Házassági peren a házasság érvénytelenítése, továbbá érvényességének, illetőleg létezésének vagy nemlétezésének megállapítása iránt indított pereket, valamint a házassági bontópereket kell érteni.

Iszik és megőrült, de megúszta a börtönt a Transformers-sztárja
2014. Szeptember 11. 10:43, csütörtök | Bulvár

Iszik és megőrült, de megúszta a börtönt a Transformers-sztárja

Shia LaBeouf elismerte, hogy rendbontást követett el a Kabaré egy Broadway-előadásán, cserében elkerülte a börtönt, illetve a próbaidőre bocsátást.

Válás 70 felett névviselés eltiltással – hogyan?
2014. Augusztus 29. 06:00, péntek | Belföld

Válás 70 felett névviselés eltiltással – hogyan?

40 év házasság után válna egy 72 éves olvasó, aki a procedúra több részletére is rákérdezett az onlinejogsebesz.hu szakértőinél. Ne feledje, joga van kérdezni!