2024. április 19, péntek - Emma

Árvíz – helyenként már készültség van
2016. Február 16. 14:24, kedd | Belföld

Árvíz – helyenként már készültség van

Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el a Hortobágy-Berettyó főcsatorna mentén a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (Tivizig) kedden - közölte az igazgatóság vezetője az MTI-vel.

Megduplázódhat a belvízzel borított területek nagysága
2016. Február 16. 07:53, kedd | Belföld

Megduplázódhat a belvízzel borított területek nagysága

Már ezen a héten megduplázódhat a belvízzel borított területek nagysága, amennyiben a mostanihoz hasonló intenzitással esik az eső - mondta a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke hétfőn az MTI-nek.

Belvíz - több mint 25 ezer hektár van víz alatt
2016. Február 15. 07:45, hétfő | Belföld

Belvíz - több mint 25 ezer hektár van víz alatt

Országosan már több mint 25 ezer hektárt öntött el a belvíz - nyilatkozta az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője vasárnap délután az M1 aktuális csatornának.

Árvíz - Harmadfokú a készültség az Ipolyon
2016. Február 11. 07:38, csütörtök | Belföld

Árvíz - Harmadfokú a készültség az Ipolyon

Harmadfokúra emelték az árvízvédelmi készültséget a Nógrád megyei Ipolytarnócon szerdán késő este, mert az Ipoly folyó vízszintje egy óra alatt 11 centimétert emelkedett

Elsőfokú ár- és belvízvédelmi készültség van a Duna felső szakaszán
2016. Február 03. 07:48, szerda | Belföld

Elsőfokú ár- és belvízvédelmi készültség van a Duna felső szakaszán

Elsőfokú ár- és belvízvédelmi készültséget rendelt el a Duna felső szakaszára az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság kedd délelőtt - tájékoztatta a szervezet vezetője az MTI-t.

Árvíz és belvíz is gondot okoz az országban
2016. Január 14. 10:40, csütörtök | Belföld

Árvíz és belvíz is gondot okoz az országban

Több folyószakaszon elsőfokú árvízvédelmi készültséget kellett elrendelni, míg Jász-Nagykun-Szolnok megyében a belvíz miatt van másodfokú készültség

Időzített bomba a belvíz
2015. Február 14. 14:00, szombat | Belföld

Időzített bomba a belvíz

A 125 hektárnyi elöntött vidék mellett 1,3 millió hektáron vízzel teljesen telített a föld, vagyis egy kevés csapadék is egybefüggő vizet eredményezhetne a hazai termőterület közel ötödén.

Fokozódik a belvízhelyzet is a kiskunfélegyházi térségben
2015. Február 12. 16:30, csütörtök | Helyi

Fokozódik a belvízhelyzet is a kiskunfélegyházi térségben

Néhány száz hektárral, 47750 hektárra emelkedett a belvízzel elöntött terület nagysága az Alsó-Tisza vidékén – tájékoztatta kedden Kozák Péter védelemvezető az MTI-t.

2012. Május 19. 14:07, szombat | Belföld

Félmilliárd belvízvédelemre

A Dél-Hevesben húzódó Sajfoki belvízcsatorna ár- és belvíz-elvezetési képességének javítását szolgálja az a mintegy félmilliárd forintos fejlesztés...

2011. December 19. 07:10, hétfő | Belföld

Földrengés, szélvihar és –30 fok is lehet

Magyarországon a legnagyobb kockázatot 2012-ben is a vizek kártételei jelentik.