2024. április 24, szerda - György

2021. Június 09. 08:00, szerda | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Elbúcsúztak a PG végzős diákjai az iskola falaitól

A Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium június 4-én tartotta ballagási ünnepségét az intézmény udvarán.

Az ünnepség fénypontja előtt Eszes Gergely, az iskola diakónus- hittanára mondta el az ünnepi evangéliumot, majd áldotta meg a tarisznyákat. Ezt követően az osztályfőnökök által választott zenére nyújtották át a ballagtató diákok a tarisznyákat és a virágot a végzősöknek.

A tizenegyedik évfolyam nevében Lakihegyi Dániel 11.i. osztályos tanuló búcsúzott a ballagó diákoktól. Kis Zsuzsanna és Hegedűs Zoltán 11/A. osztályos tanulók pedig a Hooligans együttes „Küzdj az álmodért” című dalt adták útravalóul az érettségizőknek.

A ballagó diákok nevében Juhász Katalin Szimonetta 12.i. osztályos tanuló osztotta meg gondolatait az ünnepségen megjelentekkel.

Az ünnepi beszédek sorát Rokolya Csaba igazgató köszöntője zárta:
- Ezzel az ünnepélyes mai nappal lezárjátok középiskolás éveiteket. Számos dolog miatt vagytok különleges évfolyam. Elmondhatjátok magatokról, hogy a 150 éves PG végzős diákjai vagytok. Az iskolában részei voltatok a 113 éves tornaterem búcsúztatásának és 2018-ban az új sportcsarnok átadásának. Részesei lehettetek számtalan fejlesztésnek, új eszközök beszerzésének, amik mind a ti tanulmányaitokat segítették. Megszereztetek számos közép- és felsőfokú nyelvvizsgát, megyei és országos versenyeken értetek el szép eredményeket, amelyekkel hozzájárultatok az iskola jó hírének öregbítéséhez. Tanulmányaitok végén különleges kihívással kellett szembenéznetek. Hosszú hónapokon keresztül digitális oktatás által kellett elsajátítanotok az érettségihez szükséges tudásanyagot. Ez az időszak megmutatta számotokra, hogy korunk digitális világában is milyen fontosak a személyes emberi kapcsolatok, barátságok. Minden nehézség ellenére nyugodt szívvel mondhatom, hogy ti is aktív formálói voltatok az iskola jelenének illetve 150 éve íródó történetének. Ettől a perctől kezdve PG-s öregdiákká váltok, mely nemcsak rangot, de egyben felelősséget is jelent. Hiszem, hogy az iskolában éveknek köszönhetően egyfajta iránytűt kaptatok a jövőtök alakításához – zárta gondolatait az intézmény igazgatója.

Az ünnepség végén az iskola kimagasló teljesítményt nyújtó dolgozóinak és a kiemelkedő tanulmányi eredményeket nyújtó végzős diákoknak kiosztották a jutalmakat és elismeréseket.

Csősz Beáta – A PG Kiváló Oktatója
A díjat olyan személy kaphatja meg, aki az intézmény oktatói testületének tagja, aki munkásságával hozzájárult az intézmény fejlődéséhez, célkitűzéseinek megvalósulásához, hírnevének öregbítéséhez, továbbá aki szakmai munkája során bizonyította, hogy méltó az intézmény elismerésére. A díjat olyan oktató kaphatja meg, aki legalább 15 éves munkaviszonnyal rendelkezik az intézményben. A díj évente egy oktatónak ítélhető oda, a díjat egy személynek csak egyszer lehet odaítélni.

Bodor László – A PG Kiváló Dolgozója
A díjat olyan személy kaphatja meg, aki az intézmény technikai alkalmazotti közösségének tagja, aki munkásságával hozzájárult az intézmény fejlődéséhez, célkitűzéseinek megvalósulásához, és aki szakmai munkája során bizonyította, hogy méltó az intézmény elismerésére. A díjat olyan technikai alkalmazott kaphatja meg, aki legalább 15 éves munkaviszonnyal rendelkezik az intézményben. A díj évente egy technikai alkalmazottnak ítélhető oda, a díjat egy személy csak egyszer kaphatja meg.

Szijártó Sándor - A tanév legkiemelkedőbb oktatói teljesítménye
A díjat olyan személy kaphatja meg, aki az intézmény oktatói közösségének tagja, aki a tanév során kiemelkedő pedagógiai, közösségi munkájával nagymértékben hozzájárult az intézmény fejlődéséhez, célkitűzéseinek megvalósulásához. A díj évente egy oktatónak ítélhető oda.

• Bálint Levente 12.A. osztályos tanulónak példás magatartásáért, szorgalmáért, kimagasló tanulmányi eredményéért
  • Faragó Dávid 12.A. osztályos tanulónak példás magatartásáért, szorgalmáért, kimagasló tanulmányi eredményéért
  • Pertiy Panna Viktória 12.A. osztályos tanulónak példás magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért
  • Rozsi Károly 12.A. osztályos tanulónak példás magatartásáért, szorgalmáért, kimagasló tanulmányi eredményéért