2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Május 01. 16:47, péntek | Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna

Majális az erdőben

Nagy sikert aratott az idei majális a kiskunfélegyháziak körében, ami nem véletlen, hiszen a régi hagyományoknak megfelelően ebben az esztendőben újra a Parkerdő adott otthont a rendezvénynek.

Már délelőtt megtelt a Parkerdő nézelődőkkel. Az érdeklődés pedig délutánra sem hagyott alább. Mint ahogy arról korábban már beszámoltunk egy sikeres pályázatnak köszönhetően az önkormányzat támogatást nyert a Parkerdő rendbetételére és egy kilátó megépítésére. A munkálatok befejezésével pedig a majális alkalmából szervezett program kínált lehetőséget a megújult erdő birtokbavételére.

A délelőtt folyamán mazsorett bemutató és a Koncert Fúvoszenekar muzsikája vonzotta az érdeklődőket a kistisztásra. A program fénypontjaként a tűzoltók segítségével májusfát is állítottak a résztvevők, melyre a szalagokat a gyermekek köthették fel. Miután a fa a helyére került az Újra Zenekar közreműködésével az Aprók körbetáncolták a májusfát.

A nagytisztás a vurslinak és a sportágak bemutatkozásának adott helyet, valamint itt nyílt lehetősége a látogatóknak arra, hogy felmásszanak az újonnan megépült kilátóba.

A program 16 órakor a Plain-Rock Egyesület Hard Decision rock együttesének fellépésével zárult.