2024. április 27, szombat - Zita

Vádat emeltek a salgótarjáni kilátóból kieső fiatal ügyében
2021. Augusztus 18. 08:00, szerda | Belföld

Vádat emeltek a salgótarjáni kilátóból kieső fiatal ügyében

Segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt vádat emeltek két férfi ellen, aki a Karancs-kilátóból tavaly júliusban kieső sérült társának nem nyújtott segítséget

Tűzeset miatt beomlott a révfülöpi kilátó
2020. Február 13. 07:12, csütörtök | Belföld

Tűzeset miatt beomlott a révfülöpi kilátó

Tűzeset miatt beomlott a révfülöpi Fülöp-hegyen lévő kilátó csütörtök hajnalban.

Átadták a kékestetői tévétorony megújult kilátóját
2018. November 17. 05:00, szombat | Belföld

Átadták a kékestetői tévétorony megújult kilátóját

Átadták pénteken a kékestetői tévétoronyban lévő megújult kilátót, amely a beruházás eredményeként modern belső térrel, új világítással és a korábbinál több vizes helyiséggel várja a látogatókat.

Felavatták a Bence-hegyi kilátót Velencén
2018. Március 20. 13:40, kedd | Belföld

Felavatták a Bence-hegyi kilátót Velencén

Felavatták kedden a VADEX Mezőföldi Zrt. által építtetett Bence-hegyi kilátót a Fejér megyei Velencén.

Megnyílt Kína legmagasabb kilátója
2017. Szeptember 02. 12:00, szombat | Helyi

Megnyílt Kína legmagasabb kilátója

A Shanghai Tower Kína legmagasabb épülete a maga 632 méterével, és a világon is a második legmagasabb a dubaji Burdzs Kalifa után, amely 828 méterrel tartja a rekordot.

A parkerdei rongálók szemtanúit keresik
2017. Július 22. 09:00, szombat | Helyi

A parkerdei rongálók szemtanúit keresik

Július 21-re (péntek) virradóra, ismételten megrongálták a kiskunfélegyházi parkerdő kilátóját.

Elkapkodott átadás - Nagy izgalmakat okozott a kilátó
2017. Április 17. 18:00, hétfő | Helyi

Elkapkodott átadás - Nagy izgalmakat okozott a kilátó

Őrtorony névre keresztelt mutatós kilátó épült Tihany sajkodi településrészén, aki feltrappol rá, az csodálatos balatoni panorámában gyönyörködhet.

Veszélyesen megdőlt a fonyódi Walkó kilátó
2016. November 13. 18:12, vasárnap | Belföld

Veszélyesen megdőlt a fonyódi Walkó kilátó

A fonyódi magaspart tetején megdőlt a Walkó kilátó, a város testülete legutóbbi ülésén 8 millió forintot szavazott meg a közvetlen balesetveszély elhárítására, de a végleges megoldáshoz állami segítségre van szükség

A Mátra vadregényes tájain túráztak természetjáróink
2016. Október 28. 21:16, péntek | Helyi

A Mátra vadregényes tájain túráztak természetjáróink

A Kiskun Természetbarát SE túra szakosztálya az elmúlt hétvégén a Mátra csodálatos tájain tett kirándulással köszöntötték az őszt.

Új kilátót avattak Pálosszentkúton
2015. Szeptember 24. 10:51, csütörtök | Helyi

Új kilátót avattak Pálosszentkúton

Új kilátót avattak Petőfiszállás-Pálosszentkúton nemrégiben. A 17 méter magas építmény a Pálos Rend hozzájárulásával, Dr. Gácsi Zsolt (Kiskunsági Erdő Gazda Kft.) és Olé István közreműködésével épült.

Majális az erdőben
2015. Május 01. 16:47, péntek | Helyi

Majális az erdőben

Nagy sikert aratott az idei majális a kiskunfélegyháziak körében, ami nem véletlen, hiszen a régi hagyományoknak megfelelően ebben az esztendőben újra a Parkerdő adott otthont a rendezvénynek.

Kilátót adtak át Szekszárdon
2015. Április 23. 12:36, csütörtök | Belföld

Kilátót adtak át Szekszárdon

Ma (április 23-án) adták át Szekszárdon, a Bati-keresztnél, a kék túra útvonal mentén épült kilátót, a Szekszárdi-dombság egyik legmagasabb pontján emelt építmény a Gemenc Zrt. legújabb turisztikai fejlesztése.