2024. május 7, kedd - Gizella

2016. Július 31. 15:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Kunfakó Ünnep a Parkerdőben

Szeretettel várják a fajta iránt érdeklődő lovasokat, tenyésztőket és a fajta iránt érdeklődőket augusztus 5-e és 7-e között Kiskunfélegyházán, a Parkerdőben.

A Kunfakó Ünnep egy baráti találkozó, ahol megtekinthető a kunfakó ló sokoldalúsága, ahol megmutatják a lovasok egymásnak, hogy hol tartanak a tenyésztésben, idomításban és népszerűsítésben.

A kunfakó az ideális családi ló, ami alkalmas nagy távolságú málhás lovaglásra, gyereklovaglásra, lovas oktatásra, szabadidő lovaglásra, mindemellett lovasíjászatra, lovas solymászatra, lovasharcra, munkalovaglásra és trükk lovaglásra egyaránt. A Kunfakó Ünnep több egy hagyományos lovasbemutató rendezvénynél, valódi ünnep, ahol eszmecsere mellett testközelből ismerhetőek meg a Kunfakó lovak kulisszatitkai.

Program:

• Bemutatók
  • Tábortűz
  • Népzene

A Kunfakó Ünnepen való részvéte ingyenes, de a helyszínen a rendezvény költségeinek fedezésére adományokat elfogadnak.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.