2014. Március 04. 10:42, kedd | Helyi sport
Forrás: - Dinnyés Gyula -

Íjászverseny Kiskunfélegyházán

Nagyszabású jubileumi terem íjászversenyt szervezett Kiskunfélegyházán a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület a KÉSZ Sportcsarnokban.

200 induló érkezett a megmérettetésre, az ország távoli pontjairól is. Puszta, longbow és vadászreflex kategóriákban, több korosztállyal álltak versenybe a legjobbak. A nagy létszám komoly szervezést jelentett, hiszen 15.000 lövést kellett biztonságban lebonyolítani. 25 célállomáson 95 cél volt elhelyezve. A versenyt reggel 9:30-kor Kapus Krisztián Kiskunfélegyháza város polgármestere nyitotta meg. Köszöntötte az íjászokat, méltatta szavaival ez egyesület tevékenységét, bemutatta a várost, valamint a jubileumhoz hozzákötötte városi rang megszerzésének 240. évfordulóját, valamint a Petőfi, Móra évet! Koppányok verssel, majd a Himnusz következett Kis Ákos Jenő előadóművész vezetésével és Kis Szilvia csellista kiséretében. A verseny 10 órakor kezdődött.

Fegyelmezetten zajlott a megmérettetés, amit a város lakossága ingyenesen tekinthetett meg. Díjátadásra 17 órakor került sor. Díjakat átadta Balla László alpolgármester. Magas színvonalú versenyzést több Magyar Bajnokság és Európa Bajnokság helyezettje, dobogósa, bajnoka, jelent meg a versenyen. Remények szerint elégedetten távoztak a többszáz kilóméterről ideutazók is.

Koppányoknak több dobogós helyezés is jutott. Ifi lány kategóriában Szeibert Nóra első, Vas Bianka második lett. Felnőtt nő 18-25 kategóriában Keserű Szilvia első. Felnőtt nő 25-50 kategóriába Nemes Nagy Ágnes második lett.

Magas színvonalt jellemezte, hogy a hosszú és nehezen leküzdhető célok ellenére pl felnőtt férfi pusztai kategóriában a győztes 83%-os eredménnyel nyert. Vadászreflexben úgyszintén 83%-al lehetett a dobogó tetejére jutni.

Koppányok legjobb ponteredményével Szeibert Imre dicsekedhet.
569 pontot lőtt 76%-os teljesítménnyel 10. lett.