2024. április 25, csütörtök - Márk

Megrajzolt házasságok
2016. Február 14. 07:54, vasárnap | Helyi

Megrajzolt házasságok

A Házasság Hete alkalmából a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és a Bács-Kiskun megyei Család Esélyteremtési és Önkéntes Ház közösen rajzpályázatot írt ki a városunkban lakó gyermekek számára „Érzelem, érték, szerelem” címme

Piaci árak
2015. Szeptember 15. 11:44, kedd | Helyi

Piaci árak

Árak a félegyházi piacon.

Gyerekeket fotózni jó!
2015. Augusztus 15. 13:00, szombat | Helyi

Gyerekeket fotózni jó!

Apró piros szemek, életlen körvonalak, lemaradt fejbúb - mégis a világ legszebb teremtménye tekint vissza ránk a fényképről. De ha pár részletre odafigyelünk, az eredmény tökéletes lesz.

Filmes trükkök
2015. Február 16. 11:00, hétfő | Bulvár

Filmes trükkök

A filmes illúziók fejlődése megállíthatatlan. Napjainkban elképesztő szinten tart a technika, amivel a filmek speciális effektjeit, jeleneteit készítik. De vajon hogyan néznek ki ezek a filmjelenetek a színfalak mögött?

A bábkészítés rejtelmeibe vezették be a szülőket
2015. Február 03. 12:36, kedd | Helyi

A bábkészítés rejtelmeibe vezették be a szülőket

A Betűbölcsi résztvevői ez alkalommal a bábkészítéssel ismerkedhettek meg, valamint a báb gyermekekre gyakorolt lélektani hatásairól is tájékozódhattak.

Kiállítással zárult a kultúra napi program
2015. Január 23. 17:51, péntek | Helyi

Kiállítással zárult a kultúra napi program

Ircsik József festőművész emlékére nyílt kiállítás ma (január 23-án) a Hattyúházban.

Jól céloztak a Koppányok Békéscsabán
2014. December 15. 11:04, hétfő | Helyi sport

Jól céloztak a Koppányok Békéscsabán

Békéscsabán rendezték meg a hétvégén a XVI. Kerecsen Kupa íjászversenyt. A magas színvonalú versenyt a Csaba Lovas Íjászok szervezték. A Turul Koppány Íjászai HE tizenegy fővel érkeztek a megmérettetésre.

Mikulás futás
2014. December 04. 16:44, csütörtök | Helyi sport

Mikulás futás

Több száz diák vett részt idén is a Constantinum Intézmény Mikulás futásán. A város iskolásai korosztályonként álltak rajthoz. A legjobbak érmet és oklevelet kaptak.

Fellobbant az első adventi gyertya lángja Félegyházán
2014. November 29. 20:11, szombat | Helyi

Fellobbant az első adventi gyertya lángja Félegyházán

A hagyományoknak megfelelően idén is adventi koszorú ékesíti a kiskunfélegyházi városházát. Az első gyertyát ma (november 29-én) Csányi József polgármester gyújtotta meg.

Liliputi méretű tankok, katonák a művelődési központban
2014. November 28. 16:02, péntek | Helyi

Liliputi méretű tankok, katonák a művelődési központban

Középkori lovagok, katonák, idegen világból érkezett harcosok szállták meg ma (november 28-án) a művelődési központot.

20 lélegzetelállító hely a nagyvilágból
2014. November 15. 20:00, szombat | Külföld

20 lélegzetelállító hely a nagyvilágból

A világ körülöttünk csodálatos. Egy emberöltő is kevés ahhoz, hogy csak töredékét is lássuk ennek a bolygónak természeti csodáiból. Egy kis ízelítőt azért mutatunk ezekből a csodás helyekből.

Pillanatok
2014. November 14. 19:00, péntek | Helyi

Pillanatok

Fotókiállítás nyílt ma (november 14-én) a kiskunfélegyházi Wesel Hugó Fotókör tagjainak alkotásaiból a művelődési központ aulájában.