2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

Idén minden eddiginél korábban használta el az emberiség a Föld éves erőforrásait
2015. Augusztus 13. 06:58, csütörtök |

Az idén minden eddiginél hamarabb, már augusztus 13-án elérkezett a túlfogyasztás napja:

Köszönet a hűsítő minden cseppjéért!
2015. Augusztus 12. 17:18, szerda |

Köszönet a hűsítő minden cseppjéért!

Köszönjük városunk Lakossága nevében Józsa Illés vállalkozónak az óriási hőség és folyamatos hőségriadók idején nyújtott segítségét, hogy térítés nélkül olthattuk szomjunkat Józsa Szódával.

Ünnepi útlezárások Kiskunfélegyházán
2015. Augusztus 12. 14:32, szerda |

Ünnepi útlezárások Kiskunfélegyházán

Tájékoztatás a 2015. augusztusi és a szeptember eleji ünnepi rendezvényekkel kapcsolatos útlezárásokról

Elhunyt Puskás Ferenc özvegye
2015. Augusztus 12. 13:06, szerda |

Elhunyt Puskás Ferenc özvegye

Életének 84. évében - keddről szerdára virradó éjszaka - elhunyt Puskás Ferencné, a legendás Aranycsapat kapitányának özvegye.

Érdemes esténként az eget kémlelni!
2015. Augusztus 12. 12:06, szerda |

Érdemes esténként az eget kémlelni!

2015 augusztusában is látványos csillaghullás lesz. Igazán romantikus program a pároddal közösen nézni a hullócsillagokat! Várhatóan augusztusban újra látható lesz Perseidák meteorraj.

Változik a piaci rend az augusztus 20-ai ünnep miatt
2015. Augusztus 12. 11:21, szerda |

Változik a piaci rend az augusztus 20-ai ünnep miatt

Az alábbiakban tájékoztatjuk a félegyházi piac augusztus 21-ei rendjéről.

Új szuperszonikus repülőgép jöhet?
2015. Augusztus 12. 11:17, szerda |

Új szuperszonikus repülőgép jöhet?

Amikor a legendás Concorde a magasba emelkedett, a repülőtér környékén még a föld is megremegett. És akkor még messze járt a hangsebesség elérésétől.

Elárulták, mennyi rakéta lesz a budapesti tűzijátékon
2015. Augusztus 12. 11:09, szerda |

Elárulták, mennyi rakéta lesz a budapesti tűzijátékon

Mintegy 7500 pirotechnikai eszközt lőnek majd fel az augusztus 20-ai tűzijátékon a Dunán álló katonai pontonokról.

Ezért ismerik fel a kutyák az arcokat
2015. Augusztus 12. 08:26, szerda |

Ezért ismerik fel a kutyák az arcokat

Az arcfelismerés öröklött képesség a kutyáknál - mutatták ki az egyesült államokbeli Emory Egyetem kutatói, akik arcfelismerési agyi régiót azonosítottak az ebeknél.

Eddig 30-40 ezer aláírás gyűlt össze a Férfiak 40 népszavazási kezdeményezéshez
2015. Augusztus 12. 07:15, szerda |

Eddig 30-40 ezer aláírás gyűlt össze a Férfiak 40 népszavazási kezdeményezéshez

Eddig 30-40 ezer aláírás gyűlt össze ahhoz a népszavazási kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy 40 év munkaviszony után a férfiak is nyugdíjba mehessenek.

Ápoló gyilkolt egy fővárosi idősek otthonában
2015. Augusztus 12. 07:13, szerda |

Ápoló gyilkolt egy fővárosi idősek otthonában

Gyilkosság történt egy fővárosi idősek otthonában - erősítette meg a rendőrség kedd délután az MTI-nek.

Illegális bevándorlás - felülmúlja az előrejelzéseket a menekülthullám
2015. Augusztus 12. 07:10, szerda |

Illegális bevándorlás - felülmúlja az előrejelzéseket a menekülthullám

A német kormányzat jelentősen felfelé módosítja a menedékkérők számának alakulására adott prognózisát, mert a menekülthullám felülmúlta az eddigi előrejelzést - jelentette be kedden a német belügyminiszter.