2024. április 19, péntek - Emma

Rovarirtás a Parkerdőben
2015. Április 02. 13:36, csütörtök | Helyi

Rovarirtás a Parkerdőben

Április 1-én megtörtént az első preventív védekezés a vérszívó rovarok ellen.

Még több védőoltást adatna be a WHO
2015. Február 28. 18:00, szombat | Életmód

Még több védőoltást adatna be a WHO

A kanyaró elleni védőoltás szélesebb körű alkalmazását szorgalmazta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön, miután Európában és Közép-Ázsiában is sok megbetegedést jelentettek az elmúlt egy évben.

Védekezzünk a madárinfluenza ellen
2015. Január 05. 16:04, hétfő | Helyi

Védekezzünk a madárinfluenza ellen

Tájékoztató az Európai Unió Tagállamaiban megállapított magas patogenitású madárinfluenza esetekről, a megtett intézkedésekről, az állattartókra és további érintettekre vonatkozó tudnivalókról.

Lezárult a veszettség elleni őszi védekezés!
2013. Október 26. 11:30, szombat | Helyi

Lezárult a veszettség elleni őszi védekezés!

Szeptember-októberben Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyében tíz róka bizonyult fertőzöttnek.

Kezdődik a parlagfűszezon
2013. Augusztus 05. 09:44, hétfő | Helyi

Kezdődik a parlagfűszezon

A parlagfű pollenszemei az idén július elején jelentek meg először a pollencsapdákban az Országos Környezetegészségügyi Intézet Aerobiológiai Monitorozási Hálózatának adatai szerint.

Félegyházi tűzoltók a nagymarosi és a bajai gáton
2013. Június 21. 16:00, péntek | Helyi

Félegyházi tűzoltók a nagymarosi és a bajai gáton

A hatóságok mintegy ezer kilométeren folytattak védekezést, több ezer árvízvédelmi szakember, tűzoltó, katona bevonásával, az önkéntesek száma elérte a 18-20 ezret

Permeteznek!
2013. Június 19. 09:12, szerda | Helyi

Permeteznek!

Kiskunfélegyháza belterületén elvégzésre kerül a platán, és hárs és gesztenyefák növényvédelmi permetezése

Félegyháziak a gáton
2013. Június 13. 10:15, csütörtök | Helyi

Félegyháziak a gáton

Az elmúlt vasárnap három társammal részt vettünk – és képviseltük városunkat – a Solt térségében zajló árvízvédelmi munkában

2012. Március 19. 07:19, hétfő | Sport

A Vasas simán verte a felzárkózásra áhítozó Szolnokot

A férfi vízilabda ob I 20. fordulójában a Vasas hazai pályán 13–8-ra legyőzte a Szolnokot. A házigazdák – az első gólt leszámítva – végig vezetve megnyerték a mérkőzést, és ezzel élre álltak a tabellán.

2012. Március 10. 07:09, szombat | Belföld

Program indul az áruházláncok egerei ellen

Közös programot dolgozott ki a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal és az ÁNTSZ az élelmiszer áruházakban előforduló rágcsálók visszaszorítása érdekében.