2024. április 27, szombat - Zita

Putyin szerint „a világ ura” lesz, aki áttörést ér el a mesterséges intelligencia terén
2017. Szeptember 02. 05:00, szombat | Külföld

„A világ ura” lesz az az ország, amelyik elsőségre tesz szert a mesterséges intelligencia kifejlesztése terén - jelentette ki Putyin orosz elnök pénteken, a jaroszlavli Projektorija tudományos-technikai diákfórumon.

Mennyi időt töltsön a gyerek a tablet előtt?
2017. Augusztus 13. 16:00, vasárnap | Helyi

Mennyi időt töltsön a gyerek a tablet előtt?

Néha nem könnyű a szülőknek eldönteni, hogy mikor húzzák meg a határokat a gyerekeknek – különösképp, amikor csak a tabletekkel, a játékkonzolokkal és más eszközökkel akarnak foglalkozni.

Tudják, de nem akarják az új technikát
2016. Augusztus 03. 14:24, szerda | Helyi

Tudják, de nem akarják az új technikát

Európai viszonylatban kimagasló arányban vallja az 55+ korosztály, hogy a folyamatos technológiai fejlődés szükséges és elkerülhetetlen.

Nem bírsz elaludni?
2016. Április 23. 19:00, szombat | Helyi

Nem bírsz elaludni?

Ezzel a technikával 2 perc alatt sikerül!

Hét mód, ahogy a technológia az egészségre támad
2016. Január 18. 11:00, hétfő | Helyi

Hét mód, ahogy a technológia az egészségre támad

A mobil eszközök egyre elterjedtebb és gyakoribb használata számos képességgel és lehetőséggel ruházza fel az embereket, de egy sor veszélyt is magával hoz.

Óriási tervek kicsiny városunkban
2015. Szeptember 16. 08:59, szerda | Helyi

Óriási tervek kicsiny városunkban

A Rocktár Élőzenei Bázis műsorterve vetekszik az főváros legnagyobb klubjaival, sőt mi több a további szakmai és komfort fejlesztések is küszöbön állnak.

Szemünk és a 3D élmény
2015. Május 17. 16:00, vasárnap | Bulvár

Szemünk és a 3D élmény

A térhatású filmek látásához szükséges, hogy mindkét szemünket használjuk. Napjainkban nagyon népszerűek a háromdimenziós mozik. Kevesen tudják azonban, hogy nem mindegyikünk szeme alkalmas ezek nézésére.

Ilyen egy igazán 2015-ös kokárda
2015. Március 14. 16:00, szombat | Belföld

Ilyen egy igazán 2015-ös kokárda

Mi mindenre jó egy okostelefon?

Tablet: az új bébiszitter?
2015. Február 01. 14:00, vasárnap | Bulvár

Tablet: az új bébiszitter?

A gyerekek elől teljesen elzárni a tableteket és okostelefonokat legalább annyira túlzás, mint bébiszitter helyett használni őket.

Guggolás: a tökéletes gyakorlat, ha formás feneket szeretne
2015. Január 12. 11:00, hétfő | Sport

Guggolás: a tökéletes gyakorlat, ha formás feneket szeretne

Melyek a leggyakoribb hibák, s megmutatja, hogy kell helyesen és hatásosan formálni a fenekünket ezzel a gyakorlattal.

DNS-ből arckép rekonstruálás
2014. Október 04. 13:00, szombat | Belföld

DNS-ből arckép rekonstruálás

Hatalmas áttörést jelentene, ha egy DNS-ből pontos arcképet lehetne rajzolni. Most elérhető közelségbe került a technológia.

Zenei stúdió nyílt Kiskunfélegyházán
2014. Február 26. 09:04, szerda | Helyi

Zenei stúdió nyílt Kiskunfélegyházán

A Rocktár életében fontos mérföldkő ez, mert ezután profi körülmények között készíthetnek hangfelvételt a zenekarok, nem kell elutazni drága stúdiókba, sőt még koncertekről is készülhetnek felvételek.