2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

November 10-től húsfeldolgozók igényelhetnek technológiai fejlesztésükhöz támogatást
2014. November 11. 15:45, kedd | Belföld

Húsfeldolgozók technológiai fejlesztéséhez november 10-től, állatbetegségek megelőzéséhez 2015. januárjától igényelhető vissza nem térítendő támogatás.

Megkezdték a területalapú támogatások utalását a gazdáknak
2014. Október 17. 10:24, péntek | Helyi

Megkezdték a területalapú támogatások utalását a gazdáknak

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter elindította a területalapú támogatások és a különleges tejtámogatások elektronikus utalási rendszerét csütörtökön a komáromi Solum Zrt.-nél tartott sajtótájékoztatón.

Aktualitások a mezőgazdaságban, támogatások, földforgalmi törvény
2014. Szeptember 26. 15:03, péntek | Helyi

Aktualitások a mezőgazdaságban, támogatások, földforgalmi törvény

E címmel tartanak tanácsadást október 1-jén 16.30-18.30 óra között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében a városháza dísztermében.

Újabb 15 milliárd forint induló támogatás a fiatal gazdálkodóknak
2014. Szeptember 13. 14:30, szombat | Belföld

Újabb 15 milliárd forint induló támogatás a fiatal gazdálkodóknak

A 2007–2013 közötti programozási időszakhoz kapcsolódó vidékfejlesztési program keretében 2014 májusában negyedik alkalommal hirdették meg a Fiatal gazdák induló támogatását.

Hihetetlen siker lett az ország egyetlen Oldalkocsis Találkozója!
2014. Augusztus 21. 09:08, csütörtök | Helyi

Hihetetlen siker lett az ország egyetlen Oldalkocsis Találkozója!

Hihetetlen dolog történt a hétvégén, amikor egyre csak érkeztek az ország minden tájáról a szebbnél szebb oldalkocsis motorok a Kiskunfélegyházi Parkerdőbe az ország egyetlen Oldalkocsis Találkozója hívó szavára.

500 milliós támogatás az ellátatlan háziorvosi praxisok betöltésére
2014. Augusztus 05. 08:07, kedd | Helyi

500 milliós támogatás az ellátatlan háziorvosi praxisok betöltésére

Ötszáz millió forintos kerettel szeretné támogatni a körülbelül 150 tartósan ellátatlan háziorvosi praxisok betöltését az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkársága.

Hatszázmillió forint kormányzati támogatást kap a Hungaroring
2014. Augusztus 01. 07:54, péntek | Belföld

Hatszázmillió forint kormányzati támogatást kap a Hungaroring

Hatszázmillió forint támogatást kap a Hungaroring Sport Zrt. a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból - olvasható a Magyar Közlöny csütörtökön megjelent számában.

Új zöldség és gyümölcsfeldolgozó épül pályázati támogatásból
2014. Július 21. 14:06, hétfő | Helyi

Új zöldség és gyümölcsfeldolgozó épül pályázati támogatásból

Közel kétszáz négyzetméteres zöldség-gyümölcs feldolgozó épül a „Félegyházi Hangya 2010 Termelőiskola” projekt keretében a Csongrádi úti tangazdaságban.

Tizennyolcmilliót osztottak fel a sportszervezetek között
2014. Május 14. 16:14, szerda | Helyi önkormányzati

Tizennyolcmilliót osztottak fel a sportszervezetek között

Húszmillió forintot szavazott meg sportfeladatokra, sportszervezetek támogatására idei évi költségvetésében a város képviselő-testülete.

Állattartókat segítő támogatásokat fizet az MVH
2014. Május 11. 14:05, vasárnap | Belföld

Állattartókat segítő támogatásokat fizet az MVH

Folytatódik az állattartókat segítő nemzeti forrásból finanszírozott támogatások kifizetése a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál.

Megemelt állami támogatás a mezőőrök foglalkoztatásához
2014. Április 04. 15:54, péntek | Belföld

Megemelt állami támogatás a mezőőrök foglalkoztatásához

A vidék közbiztonságának növelése érdekében a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) közel a duplájára emeli a mezőőrök foglalkoztatásához az önkormányzatoknak nyújtott állami hozzájárulás mértékét.

Televíziót kaptak a hajléktalanok
2014. Február 27. 13:30, csütörtök | Helyi

Televíziót kaptak a hajléktalanok

Új televízióval gazdagodott a helyi TESCO áruház jóvoltából az Alpári úti hajléktalan szálló.