2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

Megállapodott a rókaveszettség felszámolásáról a magyar és az ukrán agrártárca
2018. Szeptember 18. 14:31, kedd | Belföld

Megállapodott a rókaveszettség felszámolásáról a magyar és az ukrán agrártárca

Három évre szóló megállapodást kötött az Agrárminisztérium és az ukrán szaktárca a rókaveszettség-felszámolási program végrehajtásáról.

Cuki sivatagi rókák érkeztek Debrecenbe
2017. Május 04. 05:01, csütörtök | Bulvár

Cuki sivatagi rókák érkeztek Debrecenbe

Sivatagi róka (Vulpes zerda) a Debreceni Állat- és Növénykertben május 3-án. A fiatal hím és testvére a lengyelországi Wroclaw állatkertjéből érkezett Debrecenbe. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Veszett rókát találtak a Borsodban
2017. Március 04. 12:10, szombat | Belföld

Veszett rókát találtak a Borsodban

Veszettség vírusát mutatta ki egy Bekecsen talált, rendellenesen viselkedő rókában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma - közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.

Háromhetes ebzárlat jön
2016. Szeptember 28. 11:38, szerda | Helyi

Háromhetes ebzárlat jön

2016. október 1-15. zajlik hazánkban a rókák őszi veszettség elleni orális vakcinázása.

Megduplázódott a rókák száma Magyarországon
2014. December 06. 10:00, szombat | Belföld

Megduplázódott a rókák száma Magyarországon

Az elmúlt majdnem három évtizedben több mint a duplájára emelkedett a vörös rókák száma Magyarországon. Ennek egyik fő oka a rókák rendkívüli alkalmazkodóképessége.

Újra ebzárlat!
2014. Október 04. 16:54, szombat | Helyi

Újra ebzárlat!

Megyénkben ebzárlat és legeltetési tilalom kezdődött ma (október 4.), melynek időtartama várhatóan 2 hét. A tilalmat a rókák őszi veszettség ellni országos immunizálási kampánya miatt rendelték el.

Ilyen egy róka, aki kutya lett! Édes VIDEÓ!
2014. Augusztus 28. 12:43, csütörtök | Bulvár

Ilyen egy róka, aki kutya lett! Édes VIDEÓ!

Még kölyökkorában vitte a férfi a sérült kis rókát egy kutyamenhelyre, mert azt hitte, hogy eb. Végül kiderült, hogy róka, és miután felépült, teljesen házikedvencként nevelték.

Ebzárlat Kiskunfélegyházán
2013. November 20. 13:44, szerda | Helyi

Ebzárlat Kiskunfélegyházán

A rókák esetében laboratóriumi vizsgálatokkal megállapított veszettség miatt elrendelt ebzárlat Kiskunfélegyháza közigazgatási területén érvényben van.

Lezárult a veszettség elleni őszi védekezés!
2013. Október 26. 11:30, szombat | Helyi

Lezárult a veszettség elleni őszi védekezés!

Szeptember-októberben Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyében tíz róka bizonyult fertőzöttnek.

Ebzárlat után legeltetési tilalom!
2013. Október 01. 09:10, kedd | Helyi

Ebzárlat után legeltetési tilalom!

Kecskeméten és Kiskunfélegyházán rendellenesen viselkedő rókát észleltek. Az esetekkel kapcsolatban elvégzett laboratóriumi vizsgálatok igazolták a veszettség gyanúját

2011. Október 12. 07:29, szerda | Kék hírek

Róka miatt került kórházba

Súlyosan megsérült az a sofőr, aki kisteherautójával az árokba borult Zalaszentgyörgy közelében. A balesetet egy úttesten átszaladó róka okozta.