2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Megtámadták és kirabolták a táti plébánost
2019. Május 21. 09:07, kedd | Kék hírek

Megtámadták és kirabolták a táti plébánost

Őrizetbe vettek a rendőrök egy 52 éves férfit, aki a táti plébánián erőszakoskodott a plébánossal.

A férj több mint férfi, a feleség több mint nő
2018. Február 14. 08:27, szerda | Helyi

A férj több mint férfi, a feleség több mint nő

Vallotta Hajagos Gyula esperes, a Szent István Templom plébánosa a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban - a házasság hete jegyében - február 13-án tartott előadásán.

Ahol az emberek nem tudnak közel kerülni egymáshoz, ott Isten is távol marad
2017. November 09. 08:55, csütörtök | Helyi

Ahol az emberek nem tudnak közel kerülni egymáshoz, ott Isten is távol marad

Szigorúan nyilvános… E címmel tartott előadást Rónaszéki Gábor az Sarlós Boldogasszony Templom plébánosa november 8-án az Ótemplom Közösségi Házában.

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk
2016. Május 20. 11:24, péntek | Helyi

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk

A Városalapítók Hetének programjaihoz a Petőfi Sándor Városi Könyvtár is bekapcsolódott a május 19-én tartott előadásával, mely a „Katolikus Félegyháza” címet viselte.

Komolyan gondolod: MINDÖRÖKKÉ?
2016. Február 12. 14:40, péntek | Helyi

Komolyan gondolod: MINDÖRÖKKÉ?

Nem elég a lobogó szerelemet érezni, ha valóban komolyan gondoljuk a „Holtomiglan – Holtodiglan” kimondását a menyegzőn – tudtuk meg Rónaszéki Gábortól február 11-én tartott előadásán.

Érzelem, értelem, akarat
2016. Február 09. 14:45, kedd | Helyi

Érzelem, értelem, akarat

E címmel tart előadást Rónaszéki Gábor, az Ótemplom plébánosa február 11-én (csütörtökön) 17 órakor a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Ima a városért és lakóiért
2016. Február 03. 08:53, szerda | Helyi

Ima a városért és lakóiért

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén (február 2-án) szentmisét tartottak városunkban, a Sarlós Boldogasszony templomban. A szentmisét Rónaszéki Gábor esperes celebrálta.

A pásztorjátékban még maga a plébános is szerepelt
2015. December 25. 08:00, péntek | Helyi

A pásztorjátékban még maga a plébános is szerepelt

Az Ótemplom fiataljai december 24-én a szokásokhoz hűen két alkalommal is előadták a közönség számára a Szent Család igaz történetét.

Elkezdődött az Irgalmasság éve
2015. December 09. 10:14, szerda | Helyi

Elkezdődött az Irgalmasság éve

A több mint 250 éves Sarlós Boldogasszony templomban nyitotta meg az Irgalmasság rendkívüli évét dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke.