2024. április 18, csütörtök - Andrea

Amerikai képviselők sürgetik Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére
2020. Április 09. 14:07, csütörtök | Külföld

Amerikai képviselők sürgetik Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére

Mintegy 50 amerikai republikánus képviselő levélben sürgette Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére.

Az olajkereslet stagnálására lehet számítani
2020. Március 12. 07:12, csütörtök | Külföld

Az olajkereslet stagnálására lehet számítani

A koronavírus-járvány gazdasági aktivitást fékező hatása miatt alig fog növekedni idén a világ olajkereslete a tavalyihoz képest a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete, az OPEC szerdán kiadott felmérése szerint.

A sütőben hagyott olaj okozott bajt egy kiskunfélegyházi társasházban
2020. Február 17. 09:19, hétfő | Helyi

A sütőben hagyott olaj okozott bajt egy kiskunfélegyházi társasházban

A sütőben, egy tepsiben hagyott olaj égett egy társasház kilencedik emeleti lakásának konyhájában, a kiskunfélegyházi Darvas József téren.

Visszahívott egy olajat a boltokból a Nébih
2020. Február 12. 07:20, szerda | Belföld

Visszahívott egy olajat a boltokból a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) visszahívta az Oh Aik Guan szezámolaj terméket - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.

Ismét teljes az ország olajtartaléka
2020. Január 15. 18:00, szerda | Belföld

Ismét teljes az ország olajtartaléka

Ismét teljes az ország olajtartaléka – írja szerdán a Népszava a Mol arról szóló tájékoztatása alapján, hogy a cég az év végi határidőig visszatöltötte a biztonsági tárolókba a 246 ezer tonna kőolajat,

Emelkedett a kőolaj ára
2020. Január 03. 14:00, péntek | Külföld

Emelkedett a kőolaj ára

Mintegy három százalékkal drágult a kőolaj a péntek reggeli kereskedésben a feszültté vált közel-keleti helyzet miatt, amely veszélybe sodorhatja a biztonságos kőolajexportot a térségből.

Trump: az amerikai kormány csőre töltve készen áll a válaszadásra a Szaúd-Arábia elleni támadások után
2019. Szeptember 16. 07:19, hétfő | Külföld

Az amerikai kormány csőre töltve készen áll a válaszadásra a Szaúd-Arábia elleni támadások után – jelentette ki vasárnap esti Twitter-bejegyzésében Donald Trump amerikai elnök.

Csökkent a működő olaj- és gázfúró kutak száma a világon
2019. Szeptember 16. 05:00, hétfő | Külföld

Csökkent a működő olaj- és gázfúró kutak száma a világon

A világszerte működő olaj- és gázfúró kutak száma először csökkent négy hónapon belül augusztusban - írja az Oil&Gas Journal című szaklap a Baker Hughes Inc. adataira támaszkodva.

Iráni hajók megpróbáltak elfogni egy brit tankert a Perzsa(Arab)-öbölben
2019. Július 11. 07:28, csütörtök | Külföld

Iráni hajók megpróbáltak elfogni egy brit tankert a Perzsa(Arab)-öbölben

Iráni hajók megpróbáltak elfogni egy brit tankert a Perzsa(Arab)-öbölben - idézte a Fox televízió szerdán este Bill Urban századost, az Egyesült Államok Középső Parancsnoksága (CENTCOM) szóvivőjét.

Újra tiszta kőolaj érkezik Magyarországra
2019. Május 31. 07:17, péntek | Belföld

Újra tiszta kőolaj érkezik Magyarországra

Magyarországra újra szabványoknak megfelelő minőségű kőolaj érkezik a Barátság kőolajvezetéken keresztül - közölte a Mol csütörtökön az MTI-vel.

Tiszta olaj érkezik Magyarországra a Barátság vezetéken szerda estétől
2019. Május 29. 11:13, szerda | Belföld

Tiszta olaj érkezik Magyarországra a Barátság vezetéken szerda estétől

Szerdán este eléri Magyarországot a Barátság vezetéken a tiszta olaj - jelentette be Igor Gyomin, a Trasznyefty orosz olajszállítmányozási vállalat igazgatójának tanácsadója szerdán Moszkvában.

Mol: a jövő héten kezdődik a jó minőségű olaj átvétele
2019. Május 25. 06:10, szombat | Belföld

Mol: a jövő héten kezdődik a jó minőségű olaj átvétele

Várhatóan a jövő héten kezdődik meg a jó minőségű orosz kőolaj átvétele, egyelőre nincs szükség a fogadásra, mert a Dunai Finomító ellátása zavartalan, a terveknek megfelelő