2024. április 28, vasárnap - Valéria

Kiskunfélegyházán bárki kőfaragó lehet a hétvégén
2017. Május 19. 09:54, péntek | Helyi

Kiskunfélegyházán bárki kőfaragó lehet a hétvégén

A kihalófélben lévő kézműves szakma népszerűsítését is szolgálja a május 19. és 21. között Kiskunfélegyházán zajló Európai Kőfaragó Fesztivál, hiszen a résztvevők a látogatók szeme előtt készítik el alkotásaikat.

Mester Ernő távozni kényszerül igazgató posztjáról
2015. Szeptember 18. 15:01, péntek | Helyi

Mester Ernő távozni kényszerül igazgató posztjáról

Azonnali hatállyal visszavonta Mester Ernő magasabb vezetői (igazgatói) megbízását Czunyiné dr. Bertalan Judit államtitkár asszony.

Korondi mesterek teszik rendbe a székelykaput
2013. Október 16. 18:09, szerda | Helyi

Korondi mesterek teszik rendbe a székelykaput

Hétfőn kezdődött meg a Kálvária bejáratánál álló székelykapu felújítása. A munkát korondi mesterek végzik el a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet munkatársainak segítségével.

Megújul a volt kommendáns hivatal épülete
2013. Október 16. 16:22, szerda | Helyi

Megújul a volt kommendáns hivatal épülete

Megkezdődött a volt kommendáns hivatal épületének részleges felújítása, melynek keretében a külső homlokzatot és a földszinti helyiségeket teszik rendbe a szakemberek.

Félegyházi delegáció járt az árcsói fazekasvásáron
2013. Augusztus 13. 14:41, kedd | Helyi

Félegyházi delegáció járt az árcsói fazekasvásáron

Harminchatodik alkalommal gyűltek össze az elmúlt hétvégén a fazekasmesterek a Korond melletti árcsói turistafogadónál az évi hagyományos fazekasvásár alkalmából