2024. április 18, csütörtök - Andrea

Nem okozott jelentős kárt a meggyültetvényekben az időjárás
2022. Június 11. 17:11, szombat | Belföld

Nem okozott jelentős kárt a meggyültetvényekben az időjárás

Az elmúlt hetek esős-viharos időjárása nem okozott jelentős kárt a meggyültetvényekben - közölte a FruitVeB az MTI-vel.

A magyar meggyet népszerűsítik a jövő héten
2019. Június 23. 14:40, vasárnap | Belföld

A magyar meggyet népszerűsítik a jövő héten

A magyar meggy népszerűsítésére ingyenes kóstoltatási akciót tart a jövő héten keddtől csütörtökig a Fruitmarketing Kft. a Balaton déli partján és Bács-Kiskun megye tíz városában, összesen 25 helyszínen.

Gyengébb lesz az átlagosnál idén a meggy és a cseresznye termés
2017. Június 09. 05:00, péntek | Belföld

Gyengébb lesz az átlagosnál idén a meggy és a cseresznye termés

Az idén az átlagosnál gyengébb termés várható meggyből és cseresznyéből, erről egy szakmai tanácskozáson beszélt csütörtökön Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős államtitkára.

Korai gyümölcsök, amiket érdemes szeretni májusban
2017. Május 13. 17:00, szombat | Helyi

Korai gyümölcsök, amiket érdemes szeretni májusban

Május, május az idő csodaszép! - nos, ez a mondat az idei májusra eddig egyáltalán nem volt igaz, de talán majd most!

A Vezúv lett az év fagylaltja
2016. Június 11. 10:00, szombat | Helyi

A Vezúv lett az év fagylaltja

A Vezúv elnevezésű kreáció lett idén az év fagylaltja, amelyet a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete a szegedi Virág Cukrászdában 85 nevezett fagylalt közül választott ki. Idén a kötelező íz a meggy volt.

4  étel amivel laposra eheted a hasad
2015. Június 21. 17:00, vasárnap | Bulvár

4 étel amivel laposra eheted a hasad

A széles csípőnket még elfogadjuk. Az erős vádlinkkal, és a kicsit vastagabb combunkkal is előbb vagy utóbb megbarátkozunk. De ott van az a fránya kis pocak. Az sehogy sem akart eltűnni…eddig...

Jótékony nyári bogyók – a cseresznye és a meggy
2015. Június 13. 08:00, szombat | Helyi

Jótékony nyári bogyók – a cseresznye és a meggy

A kedvenc cseresznyefajtám a nagy és roppanós mélybordó fajta, de ezen kívül körülbelül 1000 fajta cseresznye létezik, meggy pedig vagy még egyszer ennyi.

Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere köszöntötte a
2013. Július 04. 13:22, csütörtök | Helyi

Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere köszöntötte a "Meggy-királynő"-t.

A tizenhat éves kiskunfélegyházi diáklány, Tímár Zsanett nyerte meg a hétvégén, a Szankon megrendezett 5. Méz és Meggyfesztivál szépségversenyét

Tímár Zsanett lett az idei meggykirálynő
2013. Július 01. 16:53, hétfő | Helyi

Tímár Zsanett lett az idei meggykirálynő

A tizenhat éves kiskunfélegyházi diáklány, Tímár Zsanett nyert meg a hétvégén, a Szankon megrendezett 5. Méz és Meggyfesztivál szépségversenyét

2011. Július 03. 07:21, vasárnap | Belföld

A mennyiség feleződött, az ár duplázódott

Dupla áron – kilónként 350-400 forintért – árulják a meggyet idén. A május eleji fagy a termés jó részét elvitte Szabolcsban. A gyenge termés ellenére idén is megtartották a hagyományos meggyfesztivált szombaton Nyírmeggyesen.