2024. április 25, csütörtök - Márk

Félegyházi éremeső Korondon
2020. Január 29. 11:18, szerda | Helyi sport

Félegyházi éremeső Korondon

Idén huszadik alkalommal rendezték meg Korondon a Lőrincz Márton emlékversenyt január 25-én.

Korondon sakkoztak
2019. Január 22. 09:57, kedd | Helyi

Korondon sakkoztak

A hagyományos sporttalálkozóra a birkózókkal együtt utazott egy ötfős félegyházi sakkválogatott is.

Birkózók és a sakkozók jártak ez erdélyi testvérvárosunkban
2017. Január 24. 10:47, kedd | Helyi sport

Birkózók és a sakkozók jártak ez erdélyi testvérvárosunkban

Erdélyi testvértelepülésünkre, Korondra látogattak 2017. január 20-22-e között a sokéves jó kapcsolat ápolására a birkózók mellett a szellemi sport képviselői is.

Az év utolsó jó cselekedete: segélykoncert a Rocktárban
2016. December 19. 12:34, hétfő | Helyi

Az év utolsó jó cselekedete: segélykoncert a Rocktárban

2016. december 29-én segélykoncert lesz Korond testvértelepülésünk leégett Atyhai Templomának újjáépítésére a Rocktárban.

Sakk sikerek Korondon
2016. Január 27. 12:34, szerda | Helyi

Sakk sikerek Korondon

Az elmúlt hétvégén (január 22-23) Korond testvér-településünkön a birkózók mellett sakkozók is képviselték városunkat.

Birkózó sikerek Korondon
2016. Január 27. 09:29, szerda | Helyi

Birkózó sikerek Korondon

Nagyszerűen sikerült az a korondi kirándulás, amelyen a Kiskunfélegyházi Vasas TK birkózói vettek részt január 22-26-között.

10 éremmel tértek haza birkózóink!
2014. Január 28. 15:52, kedd | Helyi sport

10 éremmel tértek haza birkózóink!

Tíz versenyzővel vett rész a Korondon megrendezett 14. Lőrincz Márton Birkózó Emlékversenyen a Kiskunfélegyházi Vasas TK. Városunk fiatal birkózói négy arany, négy ezüst és két bronzéremmel tértek haza.

Sakkbarátságunk második féléve
2013. Október 17. 12:40, csütörtök | Helyi

Sakkbarátságunk második féléve

Közel másfél évtizedre tekint vissza a félegyházi és korondi sakkozók barátsága.

Korondi mesterek teszik rendbe a székelykaput
2013. Október 16. 18:09, szerda | Helyi

Korondi mesterek teszik rendbe a székelykaput

Hétfőn kezdődött meg a Kálvária bejáratánál álló székelykapu felújítása. A munkát korondi mesterek végzik el a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet munkatársainak segítségével.

Fát ültettek a „Testvérvárosok kertjébe”
2013. Augusztus 22. 13:08, csütörtök | Helyi

Fát ültettek a „Testvérvárosok kertjébe”

Húsz esztendős idén az erdélyi Korond község és Kiskunfélegyháza partnervárosi kapcsolata

Félegyházi delegáció járt az árcsói fazekasvásáron
2013. Augusztus 13. 14:41, kedd | Helyi

Félegyházi delegáció járt az árcsói fazekasvásáron

Harminchatodik alkalommal gyűltek össze az elmúlt hétvégén a fazekasmesterek a Korond melletti árcsói turistafogadónál az évi hagyományos fazekasvásár alkalmából

Felújítják a székely kaput?
2013. Augusztus 06. 09:20, kedd | Helyi

Felújítják a székely kaput?

Korond közössége, barátságát bizonyítva, maradandó ajándékkal kedveskedett tizenkét esztendővel ezelőtt városunknak. A míves székely kaput, amelyet Sófalvi András és fia faragott, a Kálvária bejáratánál állították fel