2024. április 18, csütörtök - Andrea

Karácsonyfát megjelenítő díszkivilágításban a Megyeri-híd
2022. December 25. 08:33, vasárnap | Belföld

Karácsonyfát megjelenítő díszkivilágításban a Megyeri-híd

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. az ünnep három napján, immár hagyományt teremtve második alkalommal alakította át díszkivilágítással karácsonyfává az M0-s autóúton található Megyeri-hidat.

Apcról érkezik az ország karácsonyfája
2022. November 20. 12:04, vasárnap | Belföld

Apcról érkezik az ország karácsonyfája

Mintegy 18 méter magas, 70 centiméteres törzsátmérőjű, 6-8 tonnás ezüstfenyő érkezik hétfőn a Kossuth térre, a fenyő a Heves megyei Apc egyik családi házának kertjét díszítette.

Csaknem 10 százalékkal drágulhat idén a karácsonyfa
2022. November 18. 07:27, péntek | Belföld

Csaknem 10 százalékkal drágulhat idén a karácsonyfa

Idén csaknem 10 százalékkal drágulhatnak a karácsonyfák tavalyhoz képest, a kereslet háromnegyedét fedezi a belföldi termelés - közölte az MTI kérdésére a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete.

Karácsonyfa miatt tűz ütött ki egy zalaegerszegi társasházban
2022. Január 25. 10:06, kedd | Belföld

Karácsonyfa miatt tűz ütött ki egy zalaegerszegi társasházban

Kigyulladt egy karácsonyfa hétfőn késő este egy társasházi lakásban Zalaegerszegen, az épület lakóinak egy részét kimenekítették a tűzoltók - közölte a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.

Óriás karácsonyfát varázsolt a Megyeri hídból a közút - VIDEÓ
2021. December 22. 13:03, szerda | Bulvár

Óriás karácsonyfát varázsolt a Megyeri hídból a közút - VIDEÓ

A Magyar Közút ütős ünnepi fotótémát biztosít idén a karácsony szerelmeseinek, ugyanis a főváros melletti Megyeri híd átváltozik az ország legnagyobb köztéri karácsonyfájává.

Idén várhatóan emelkedik a karácsonyfa ára
2021. November 25. 09:55, csütörtök | Belföld

Idén várhatóan emelkedik a karácsonyfa ára

Idén várhatóan 10-20 százalékkal emelkedik a karácsonyfa ára, elsősorban a szállítási- és a munkabérköltségek növekedése miatt - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete kedden az MTI-vel.

Nem ad már támogatást karácsonyfára az unió
2020. Május 07. 18:07, csütörtök | Külföld

Nem ad már támogatást karácsonyfára az unió

Nem számíthatnak többé uniós forrásra a karácsonyfának szánt fenyő termesztéséből élő gazdálkodók, Brüsszel ugyanis nemrég úgy döntött, csak a földlabdás, élő fák után vehető igénybe a területalapú hozzájárulás.

Eltüzelhető-e a karácsonyfa tűzifaként?
2019. December 30. 11:25, hétfő | Helyi

Eltüzelhető-e a karácsonyfa tűzifaként?

Gyorsan ég, kandallók begyújtásakor balesetet okozhat, azonban megfelelően felaprítva gyújtósnak bátran használható.

Magyarország legnagyobb karácsonyfáját rajzolták az égre magyar pilóták
2019. December 20. 05:00, péntek | Belföld

Magyarország legnagyobb karácsonyfáját rajzolták az égre magyar pilóták

A Magnus Aircraft pilótái egy kétszemélyes, oktató és sportrepülőgéppel rajzolták az ország legnagyobb karácsonyfáját Magyarország egére és a radarok képernyőjére – írta az airportal.hu.

Kétszer annyi a lakástűz advent idején
2019. November 30. 11:22, szombat | Helyi

Kétszer annyi a lakástűz advent idején

Advent idején kétszer annyi lakás gyullad ki, mint az év más időszakaiban, pedig kis odafigyeléssel megelőzhetők lennének ezek a tüzek

Keresik Félegyháza 2019-es karácsonyfáját
2019. November 05. 10:02, kedd | Helyi

Keresik Félegyháza 2019-es karácsonyfáját

Égő karácsonyfa okozott robbanást Székesfehérvár-Kisfaludon
2019. Január 16. 13:10, szerda | Belföld

Égő karácsonyfa okozott robbanást Székesfehérvár-Kisfaludon

Csillagszórótól gyulladt ki a kiszáradt karácsonyfa egy családi ház nappalijában szerdán délelőtt Székesfehérvár-Kisfaludon.