2024. május 6, hétfő - Ivett

Lakossági tájékoztató a külterületi szilárd hulladékszállítási közszolgáltatás változásairól
2017. Május 06. 14:41, szombat | Helyi

2017. május 1-jétől Kiskunfélegyháza Város külterületén a zsákos szilárd hulladékkezelési közszolgáltatás változik a vonatkozó helyi önkormányzati rendelet módosítása értelmében.

Változott a hulladékszállítás időpontja az ünnepnap miatt!
2017. Május 01. 09:00, hétfő | Helyi

Változott a hulladékszállítás időpontja az ünnepnap miatt!

A Kiskunfélegyházi Városgazdálkodási Intézmény (KVI) tájékoztatja a lakosságot, hogy május 1-je, hétfő helyett 2-án, kedden szállítják el a kommunális hulladékot.

Ég a zalabéri hulladéklerakó-telep
2017. Április 24. 20:42, hétfő | Belföld

Ég a zalabéri hulladéklerakó-telep

Csaknem negyven tűzoltó dolgozik a zalabéri szemétlerakó telepen, ahol hétfő este háromezer négyzetméternyi területen gyulladt meg a hulladék - tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t

Egészen az Arktiszig eljut a műanyag hulladék
2017. Április 22. 14:00, szombat | Helyi

Egészen az Arktiszig eljut a műanyag hulladék

Kutatók figyelmeztetése szerint egészen az Északi-sarkvidékig szállítják az óceáni áramlatok az Európa és az Egyesült Államok körüli vizekbe kerülő műanyag hulladékot,

Föld Napja – Mennyire gyűjtünk hatékonyan szelektíven
2017. Április 21. 11:39, péntek | Életmód

Föld Napja – Mennyire gyűjtünk hatékonyan szelektíven

Országos felmérés során derült ki, hogy Budapesten többet, vidéken hatékonyabban szelektálunk.

Szemét gyulladt ki a felgyői hulladékkezelő-központban
2017. Április 17. 08:18, hétfő | Belföld

Szemét gyulladt ki a felgyői hulladékkezelő-központban

Háztartási szemét gyulladt meg vasárnap késő este a Csongrád megyei Felgyő külterületén a regionális hulladékkezelő-központban, a lángokat hétfő hajnalra sikerült megfékezni

Zöldjárat a városban
2017. Március 30. 15:05, csütörtök | Helyi

Zöldjárat a városban

A Kiskunfélegyházi Városgazdálkodási Intézmény (KVI) tájékoztatja a lakosságot, hogy április 3-án, hétfőn indul a városban a zöldjárat.

Kevesebb kukáscég lesz
2017. Március 21. 15:22, kedd | Helyi

Kevesebb kukáscég lesz

A nagyobb hatékonyság reményében regionális konzorciumokba szerveződik a 109 hulladékszállító közszolgáltató társaság.

Növelnék a kommunális hulladék újrahasznosításának arányát az EP-képviselők
2017. Március 15. 05:00, szerda | Külföld

Növelnék a kommunális hulladék újrahasznosításának arányát az EP-képviselők

Növelni kívánják a kommunális hulladék újrahasznosításának arányát az Európai Parlament (EP) képviselői egy szerdán elfogadott jogszabály-tervezet szerint.

300 ezres bírság is lehet belőle: rendőrök ellenőrzhetik a családi kályhákat
2017. Január 03. 15:47, kedd | Helyi

300 ezres bírság is lehet belőle: rendőrök ellenőrzhetik a családi kályhákat

Hiába járhat több százezres büntetés az illegális szemétégetésért, sokan ennek ellenére hulladékkal fűtenek be télire.

Kreativitással több eredmény érhető el, mint büntetéssel
2016. December 13. 15:54, kedd | Helyi

Kreativitással több eredmény érhető el, mint büntetéssel

Lépten-nyomon úszunk a szemétben – az erdőben, az út mentén szemétszigetekbe botlunk,

Óceáni hulladékból készült mezben a Bayern München és a Real Madrid
2016. November 05. 05:10, szombat | Sport

Óceáni hulladékból készült mezben a Bayern München és a Real Madrid

Óceáni hulladékból gyártott mezeket kapott a Bayern München és a Real Madrid labdarúgócsapata.