2024. április 18, csütörtök - Andrea

Leszakadt egy híd Dél-Kínában
2019. Június 14. 13:59, péntek | Külföld

Leszakadt egy híd Dél-Kínában

Leszakadt egy híd a dél-kínai Kuangtung tartományban péntek kora hajnalban, a helyi hatóságok két embert keresnek - jelentette a Hszinhua kínai állami hírügynökség.

Elkezdődött a leomlott híd lebontása Genovában
2019. Február 08. 17:11, péntek | Külföld

Elkezdődött a leomlott híd lebontása Genovában

Elkezdődött az augusztus közepén leomlott genovai Morandi-híd lebontása pénteken, elsőként a roncs középső elemét távolítják el. A szerkezet helyére a tervek szerint a jövő év tavaszára emelnek új hidat.

Kinevezték a genovai hídomlás után az átkelő újjáépítésének kormánybiztosát
2018. Október 05. 16:22, péntek | Külföld

Kinevezték a genovai hídomlás után az átkelő újjáépítésének kormánybiztosát

Legfeljebb másfél év alatt megépül Genova új hídja - jelentette be Marco Bucci, az északkelet-olaszországi város polgármestere,

Kisebb teherbírású lesz az Ipolydamásd és Helemba között épülő híd
2018. Június 28. 17:02, csütörtök | Belföld

Kisebb teherbírású lesz az Ipolydamásd és Helemba között épülő híd

Az Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba község között tervezett híd teherbírását 3,5 tonnára csökkentik - jelentette be a szlovák közlekedésügyi miniszter a révkomáromi új Duna-híd megtekintése utáni sajtótájékoztatóján.

Helyére emelték az új komáromi Duna-híd első acél elemeit
2018. Június 11. 19:03, hétfő | Belföld

Helyére emelték az új komáromi Duna-híd első acél elemeit

Helyére emelték hétfőn az új komáromi Duna-híd pályaszerkezetének első három elemét, az egyenként 165 tonnás alkotórészek Csepelről a Dunán érkeztek a helyszínre.

Új híd épül az Ipolyon Magyarország és Szlovákia között
2018. Március 29. 05:00, csütörtök | Belföld

Új híd épül az Ipolyon Magyarország és Szlovákia között

Új híd épül az Ipolyon Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba község között, a létesítmény alapkövét szerdán közösen helyezte el a magyar külgazdasági miniszter és a Szlovák Köztársaság gazdasági minisztere Ipolydamásdon.

Hídról esett a Dunába egy férfi
2018. Január 14. 15:16, vasárnap | Belföld

Hídról esett a Dunába egy férfi

A Dunából mentettek ki egy férfit Újpestnél a rendőrök vasárnap.

Leomlott egy híd Kijev központjában
2017. Február 28. 07:31, kedd | Külföld

Leomlott egy híd Kijev központjában

Több kilométeres forgalmi dugók alakultak ki kedd este Kijev központjában, miután részlegesen leomlott egy forgalmas közúti felüljáró - jelentette a kijevi média.

Híd épül a kerékpárosoknak
2015. Október 02. 14:37, péntek | Helyi

Híd épül a kerékpárosoknak

Ma (október 2-án) látogatást tettünk a Bercsényi u. – Mezőgazdasági Áruház között útszakasz kerékpárútjának építkezéséhez.

Ismét magyar győzelem
2015. Május 30. 14:00, szombat | Belföld

Ismét magyar győzelem

Roppant a tésztahíd. - Ismét magyarok nyerték meg a tésztahídépítő világbajnokságot, amelyre tizenegy ország 15 egyeteméről érkeztek mérnökhallgatók.

Már nálunk is megy a híd-kamion borotválás – VIDEÓ
2014. Május 20. 09:24, kedd | Bulvár

Már nálunk is megy a híd-kamion borotválás – VIDEÓ

Rengeteg videót találunk a neten, amikor egy teherautó nem fér át egy felüljáró vagy egy híd alatt, és az építmény egyszerűen leborotválja a rakterét. Évente egy-egy előfordul kishazánkban is, mint hétfőn a fővárosban.

Halálos motoros baleset Félegyháza közelében
2014. Március 31. 17:59, hétfő | Helyi

Halálos motoros baleset Félegyháza közelében

Teljes útlezárás mellett folyik a baleseti helyszínelés. Kiskunfélegyháza lakott területén keresztül lehet elkerülni a baleset helyszínét.