2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

Visszatért a Pokol kapujából, és élményeit megosztotta félegyházi közönségével
2018. Február 18. 08:00, vasárnap | Helyi

Visszatért a Pokol kapujából, és élményeit megosztotta félegyházi közönségével

Dr. Szilassi Péter a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékének docense már nem először járt városunkban, hogy beszámoljon nem mindennapi túráiról.

2018. Február 13. 14:17, kedd | Helyi

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár mindenkit szeretettel vár a Földrajzi Szabadegyetem sorozat előadására február 15-én 17 órakor.

Álmodj, tervezz és valósítsd meg
2018. Január 28. 07:55, vasárnap | Helyi

Álmodj, tervezz és valósítsd meg

Ez a gondolat vezérli minden útján a világutazó Wynne-Hughes Veronikát, aki angliai egyetemi tanulmányi során tette magáévá ezt az elvet.

Kajakkal Európa körül
2017. Április 19. 13:00, szerda | Helyi

Kajakkal Európa körül

A Földrajzi Szabadegyetem következő előadásán Végvári Tamás tart izgalmas beszámolót merész gondolatának megvalósításáról: nekivágott, hogy kajakkal megkerülje az európai kontinenst.

Kerékpáros nászút a világ körül
2017. Január 26. 12:40, csütörtök | Helyi

Kerékpáros nászút a világ körül

Kerékpárral a világ körül - 40 ezer kilométer, 4 év, 46 ország érdekességei és tanulságai című előadására kerül sor február 9-én, csütörtökön 17 órakor a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Barangolás a Keleti Alpok legszebb tájain
2015. Március 19. 19:21, csütörtök | Helyi

Barangolás a Keleti Alpok legszebb tájain

E címmel tartott előadást dr. Karancsi Zoltán tanszékvezető egyetemi docens március 19-én a könyvtár Földrajzi Szabadegyetemi sorozatának keretében. Bevezetőt mondott Bense Zoltán hegymászó.

Utazás a Bali szigetre
2015. Február 05. 20:22, csütörtök | Helyi

Utazás a Bali szigetre

A könyvtár Földrajzi Szabadegyetemi sorozatának keretében dr. Szilassi Péter, az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék egyetemi docense tartott előadást ma (február 5-én).