2024. április 26, péntek - Ervin

Váljon valóra az álma!
2015. Július 21. 15:52, kedd | Helyi

Váljon valóra az álma!

Eddig csak álmodozott Erdélyről? Nincs programja augusztus 20-ra? Kevés a pénze és nem is mer utánajárni mennyibe kerülne egy erdélyi túra? Egy telefon és megtud mindent!

Erdély…legalább egyszer….!
2015. Július 01. 18:56, szerda | Helyi

Erdély…legalább egyszer….!

A Kiskun Természetbarát SE Túra Szakosztályának számos kirándulásáról írtunk már beszámolót. Sok gyönyörű helyre eljutnak és a költségvetésük igen szerény.

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat látogatása Erdélyben
2015. Február 12. 08:55, csütörtök | Helyi

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat látogatása Erdélyben

Európa népei és nemzeti kisebbségei közötti jelképes hidak építése érdekében a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat delegációja Rideg László elnök vezetésével látogatást tett az erdélyi Fehér és Hargita testvér megyéknél.

Csiksomlyó - 2014.
2014. Június 09. 06:48, hétfő | Külföld

Csiksomlyó - 2014.

Egyházi zászlók, magyar és székely lobogók alatt, zarándokok tízezrei érkeztek szombaton a csíksomlyói Hármashalom-oltár elé, ahol déli fél 1-kor kezdődött a pünkösdi búcsú hagyományos szabadtéri szentmiséje.

Ismét Karintiában a Móra Ferenc Gimnázium
2013. Szeptember 04. 09:26, szerda | Helyi

Ismét Karintiában a Móra Ferenc Gimnázium

Immár 7. alkalommal utaztak augusztus utolsó hetében – augusztus 25-től 31-ig – a Móra Ferenc Gimnázium tanulói Karintia egy kis városába, az Obervellachban lévő erdei iskolába

Németh Zsolt: Székelyföld egységes és oszthatatlan régió
2013. Július 22. 07:23, hétfő | Külföld

Németh Zsolt: Székelyföld egységes és oszthatatlan régió

Székelyföld egy egységes és oszthatatlan régió - hangsúlyozta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Maros megyei Lőrincfalván.

Határtalanul!
2013. Május 07. 09:42, kedd | Helyi

Határtalanul!

Egy sikeres pályázat eredményeképpen a Kiskunfélegyházi Összevont Általános Iskola hetedikes diákjai közül 48-an, 5 nevelő kíséretével felejthetetlen négy napot tölthettünk Erdélyben

2012. Február 06. 07:44, hétfő | Külföld

Halál követi a hideget

Tovább szedi áldozatait a szélsőséges időjárás: Lengyelországban már több mint félszázan fagytak meg, míg Szerbiában kilencen estek áldozatul.