2024. április 26, péntek - Ervin

Kun történelmi emlékhelyet alakítanak ki Szankon
2017. November 08. 11:55, szerda | Helyi

Kun történelmi emlékhelyet alakítanak ki Szankon

A projekt célja az, hogy a szanki régészeti lelőhelyen feltárt emlékeket élményszerűen bemutassa az emlékhelyre érkező turistáknak: középkori templomrom és temető kettős körárokkal és cölöpsánccal, Árpád-kori földházzal.

Csípős lesz a hangulat Ópusztaszeren
2016. Október 14. 11:05, péntek | Helyi

Csípős lesz a hangulat Ópusztaszeren

Október 15-én minden a paprikáról szól majd pusztaszeren. Az egykori paprikatermesztők, paprikakofák világa elevenedik meg az Emlékpark skanzenjében.

Kerékpárral a Bankfalu Emlékparkba
2016. Március 13. 18:00, vasárnap | Helyi

Kerékpárral a Bankfalu Emlékparkba

A Kiskun Múzeum Baráti Köre ezúttal a Templomhalom Emlékparkhoz indult Múzeumtúrája keretében március 12-én (szombaton).

Megnyitotta kapuit a Templomhalmi Emlékpark
2015. Augusztus 19. 22:03, szerda | Helyi

Megnyitotta kapuit a Templomhalmi Emlékpark

Ma (augusztus 19-én) nyitotta meg kapuit a Templomhalmi Emlékpark a Bankfaluban.

Hőseinkre emlékezve
2015. Május 31. 22:51, vasárnap | Helyi

Hőseinkre emlékezve

Ma (május 31-én) tisztelettel hajtottuk meg fejünket azok előtt, akik ellenségeinktől mindig megvédték és napjainkban is önfeláldozóan védik az országot.

Folyamatos a munka a 6-os számú választókörzetben
2014. Augusztus 15. 12:12, péntek | Helyi

Folyamatos a munka a 6-os számú választókörzetben

A feltárás befejezését követően folytatódik az emlékpark kialakítása a templomhalmon.

Emlékparkot alakítanak ki a templomhalomnál
2014. Április 23. 08:17, szerda | Helyi

Emlékparkot alakítanak ki a templomhalomnál

Folytatódik a feltárás a Bankfaluban található templomhalomnál. Az ásatás befejező fázisára – az NKA és a város támogatásnak köszönhetően – megközelítőleg 3,5 millió forintot költenek.

Bországgyűlés Ópusztaszeren
2014. Január 11. 16:27, szombat | Helyi

Bországgyűlés Ópusztaszeren

Magyarország első számú bortalálkozójának ad otthont január 19-én (vasárnap) a Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark.