2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Újabb férfi hunyt el a koronavírus miatt, nőtt a gyógyultak száma
2020. Március 24. 05:27, kedd | Belföld

Újabb férfi hunyt el a koronavírus miatt, nőtt a gyógyultak száma

Újabb 80 éves krónikus betegségben szenvedő idős férfi hunyt el a koronavírussal-fertőzöttek közül, de a gyógyultak száma is nőtt. Már 21-en távozhattak a kórházból.

Négyre emelkedett a koronavírus miatt elhunytak száma Magyarországon
2020. Március 20. 20:35, péntek | Belföld

Négyre emelkedett a koronavírus miatt elhunytak száma Magyarországon

Négyre nőtt a koronavírussal-fertőzött elhunytak száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu oldal péntek este.

Elhunyt Max von Sydow, a Bergman-filmek sztárja
2020. Március 09. 14:20, hétfő | Külföld

Elhunyt Max von Sydow, a Bergman-filmek sztárja

Elhunyt 90 évesen Max von Sydow, az egyetlen Oscar-díjra jelölt svéd filmszínész, Az ördögűző és A hetedik pecsét szárja, aki Ingmar Bergman számos filmjének főszerepét alakította.

Mintegy harmadával nőtt a világban a rákos megbetegedésben elhunytak száma huszonöt év alatt
2020. Február 23. 08:10, vasárnap | Életmód

Körülbelül a harmadával, hatmillióról kilencmillióra nőtt 1990-től 2015-ig a rákos megbetegedésekben elhunytak száma a világon - mondta Pajkos Gábor, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság elnöke.

Elhunyt a kenulegenda Wichmann Tamás
2020. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld

Elhunyt a kenulegenda Wichmann Tamás

Hosszan tartó, súlyos betegség után 72 éves szerdán korában elhunyt Wichmann Tamás kilencszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes kenus,

Százhárom éves korában meghalt Kirk Douglas
2020. Február 06. 08:52, csütörtök | Bulvár

Százhárom éves korában meghalt Kirk Douglas

Százhárom éves korában meghalt Kirk Douglas amerikai színész, Hollywood aranykorának egyik utolsó élő legendája, aki olyan klasszikusokkal írta be magát a filmtörténetbe, mint a Spartacus vagy A nap szerelmese.

Elhunyt Andorai Péter színművész, a nemzet színésze
2020. Február 01. 12:16, szombat | Belföld

Elhunyt Andorai Péter színművész, a nemzet színésze

Életének 72. évében elhunyt Andorai Péter Kossuth-díjas színművész, a nemzet színésze - tudatta a család szombaton az MTI-vel.

Holtan találták egy pilisi víkendház két lakóját
2020. Január 24. 15:10, péntek | Belföld

Holtan találták egy pilisi víkendház két lakóját

Holtan találták egy pilisszántói víkendház lakóit csütörtök este a rendőrök - tájékoztatta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken az MTI-vel.

Elhunyt Makkai Ádám kétszeres Kossuth-díjas költő
2020. Január 19. 05:00, vasárnap | Belföld

Elhunyt Makkai Ádám kétszeres Kossuth-díjas költő

Életének 85. évében szombaton elhunyt Makkai Ádám kétszeres Kossuth-díjas költő, nyelvész, műfordító - tudatta a család az MTI-vel.

Elhunyt a Star Trek és a MASH sztárja
2019. December 09. 07:20, hétfő | Bulvár

Elhunyt a Star Trek és a MASH sztárja

Elhunyt 79 éves korában René Auberjonois, az amerikai tévésorozatok egyik sztárja vasárnap.

Elhunyt a Schindler listája és a Gladiátor Oscar-díjas producere
2019. November 15. 05:00, péntek | Bulvár

Elhunyt a Schindler listája és a Gladiátor Oscar-díjas producere

Nyolcvanhét évesen Zágrábban csütörtökön elhunyt Branko Lustig kétszeres Oscar-díjas filmproducer.

Holtan találták az Erdélyben az öt napja eltűnt magyar túrázót
2019. Október 23. 07:14, szerda | Külföld

Holtan találták az Erdélyben az öt napja eltűnt magyar túrázót

Holtan találták kedden az erdélyi Bihar-hegységben azt a magyarországi túrázót, akit immár ötödik napja kerestek a romániai hatóságok.