2024. április 26, péntek - Ervin

Az élettársi kapcsolatot ezért kell bejelenteni
2017. Július 18. 12:03, kedd | Helyi

Az élettársi kapcsolatot ezért kell bejelenteni

Érdemes hitelesíteni az élettársi viszonyt - közjegyző magyarázta el, hogy milyen jogokkal járhat.

Az élettársaknak is érdemes formalizálniuk kapcsolatukat
2017. Július 16. 05:00, vasárnap | Belföld

Az élettársaknak is érdemes formalizálniuk kapcsolatukat

Az élettársaknak is érdemes hivatalossá tenniük kapcsolatukat valamilyen módon, hiszen bizonyos szociális juttatások csak akkor érhetőek el számukra, ha igazolni tudják élettársi viszonyukat

Megpróbálta megölni súlyosan beteg élettársát egy nő
2017. Május 24. 08:57, szerda | Belföld

Megpróbálta megölni súlyosan beteg élettársát egy nő

Vádat emelet az ügyészség egy szentesi nő ellen, aki megpróbálta megölni súlyosan beteg élettársát, hogy véget vessen az idős férfi szenvedéseinek - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Felvágta élettársa ereit egy 61 éves szentesi nő
2016. December 14. 07:32, szerda | Kék hírek

Felvágta élettársa ereit egy 61 éves szentesi nő

A gyanú szerint felvágta élettársa ereit egy szentesi nő, az asszony ellen emberölés kísérlete miatt indult eljárás - tájékoztatta Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán az MTI-t.

Hoppon maradhat, ha nincs házasság
2016. Október 22. 09:00, szombat | Helyi

Hoppon maradhat, ha nincs házasság

Örökölhet az élettárs is a párja halála után? Jár az özvegyi nyugdíj akkor is, ha nem volt esküvő?

Megölte élettársát egy hejőszalontai nő
2016. Október 12. 07:52, szerda | Kék hírek

Megölte élettársát egy hejőszalontai nő

Megölte élettársát egy nő Hejőszalontán, a gyanúsítottat elfogták - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu honlapon.

Egy hónap alatt több mint ezer telefonhívással zaklatta volt élettársát egy férfi
2016. Május 10. 10:42, kedd | Belföld

Vádemelést javasoltak egy férfi ellen, aki kevesebb mint egy hónap alatt 1122 telefonhívással zaklatta volt élettársát tavaly nyáron - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon kedden.

Jogerősen tizenegy évre ítéltek egy kiskunfélegyházi férfit élettársa meggyilkolása miatt
2015. November 11. 13:43, szerda | Helyi

Jogerősen tizenegy év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla szerdán azt a kiskunfélegyházi férfit, aki 2012 decemberében meggyilkolta élettársát.

Ha egyedülálló anya vagy, senki nem vagy
2015. Augusztus 23. 20:00, vasárnap | Bulvár

Ha egyedülálló anya vagy, senki nem vagy

Az állam számára legalábbis. Nem kell gyerektartás, nem kell gyermeknevelési segély, fizess az iskolában teljes árú ebédet, vedd meg a tankönyveket húszezerért és ruháztasd, etesd, ha már egyszer megszülted.

Élettársi kapcsolatban élsz?
2015. Február 19. 10:12, csütörtök | Belföld

Élettársi kapcsolatban élsz?

Ennyivel jársz rosszabbul a házasoknál... Az élettársakat kezdi elismerni a kormány, de még jócskán akad tennivaló.

Egygyermekes családok is kaphatnak otthonteremtési kedvezményt
2014. December 11. 11:03, csütörtök | Belföld

Egygyermekes családok is kaphatnak otthonteremtési kedvezményt

Az egygyermekes családok is kaphatnak otthonteremtési kedvezményt 2015 júliusától - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szerdán kormányszóvivői sajtótájékoztatón.

Nem hajlandó elköltözni a volt élettárs – mit tehetünk?
2014. Augusztus 01. 06:00, péntek | Belföld

Nem hajlandó elköltözni a volt élettárs – mit tehetünk?

Mit tehet, ha megromlott a kapcsolat és kérés ellenére sem hajlandó kiköltözni a házából a volt élettársa egy olvasónknak? A választ az onlinejogsebesz.hu adja meg. Ne feledje, joga van kérdezni!