2024. április 25, csütörtök - Márk

2016. Május 28. 08:38, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Vajon újra sikerül a félegyháziaknak?

Immáron nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Kollégiumi Olimpia mely május 27-én vette kezdetét.

Az ünnepélyes megnyitó pénteken 14 órakor a KÉSZ Aréna Sportcsarnokban volt, ahol tizenegy Arany János Szakiskolai Programban részt vevő intézmény majd 300 diákja sorakozott fel a megmérettetés előtt.

A küzdelem hat sportágban folyik, pénteken a streetball, az íjászat, az asztalitenisz és a zenés gimnasztikai versenyek zajlottak, szombaton (ma) a focié, vasárnap pedig a kézilabdáé lesz a főszerep.

A félegyházi kollégistákra nagy feladat vár a címvédéssel, ugyanis tavaly csak egy ponttal előzték meg a városnaményi és hajdúböszörményi diákokat.
Balla László alpolgármester az ünnepélyes megnyitó beszédében arra biztatta a versenyzőket, hogy mindenekelőtt a sportszerűséget tartsák szem előtt és tisztességes versenyben küzdjenek meg egymással, hogy emelt fővel tudja zárni minden csapat vasárnap a kollégiumi olimpiát. Hisz a végén mindenki nyerni fog. Gazdagabb lesz tapasztalatokban és a testmozgás adta felszabadultság érzésével és a játék élvezetével. Beszédét azzal az örök érvényű gondolattal zárta Balla László, hogy aki az arany érem nélkül semmit sem ér, az a győzelemmel sem lesz több.

A jeles eseményt fuvola és gitár zenével, zenés sportbemutatóval és tánccal színesítették a félegyházi rendezők. Megemlékeztek Csincsák Zoltánról is, aki oroszlánrészt vállalt a (K)Olimpia létrehozásában.
Rausch Sándornak, a megyei közgyűlés alelnökének és Papp Gyula, a KSZC főigazgatójának beszédét követően a csapatok ünnepélyesen kivonultak és megkezdődött a felkészülés a versenyekre.

Programok:
Május 28. (szombat)
6:30 órától reggeli (Kossuth Kollégium ebédlője)
7:30 órától Labdarúgó mérkőzések (selejtezői és döntői)
Lányok: mérkőzésének helyszíne Kossuth Iskola tornaterme
Fiúk: mérkőzéseinek helyszíne: Constantinum Sportcentrum
(Kiskunfélegyháza, Jókai u. 4-6.)
12:00 órától ebéd
Az ebédet követően folytatódnak a labdarúgó mérkőzések
19:00 Vacsora
20:00 – 22:00 Kossuth kollégiumban:
Karaoke-party (ebédlő)
Wii-u-party (Kollégium földszint 23. multiroom)
X-box (Kollégium 122-es terem)
LogiQsok klubja (Kollégium 321-es terem)
Sportpoharazás (Kollégium 322-es terem)
DIXIT-party (Kollégium 421-es terem)
20:30 órától Technikai értekezlet (Kollégium földszint Aquarium)

Május 29. (vasárnap)