2024. április 19, péntek - Emma

2017. Június 30. 15:31, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Ünnepeltek mindennapjaink angyalai

Ki vitatná az egészségügyi dolgozók munkájának hétköznapi életünkben betöltött óriási jelentőségét?

Ők azok, akiknek köszönhetjük egészségünket és akik betegségünkben segítséget és a támaszt nyújtanak számunkra.

Méltán lett 2011 óta piros betűs ünnep a köztisztviselők, a kormánytisztviselők mellett az egészségügyben dolgozók számára is a magyar egészségügy napja, Semmelweis Ignác – az Anyák megmentőjének – születésnapja, július elseje. A Kiskunfélegyházi Városi Kórház dolgozói ma (június 30-án) a Polgármesteri Hivatal dísztermében tartották megemlékezésüket.

Kiskunfélegyházán 2017. február 18 óta szinte minden nap az egészségügyi dolgozók ünnepe, mert ekkor került átadásra a kórház új szárnya. Azóta élvezhetjük az elmúlt másfél-két év küzdelmeinek, mérhetetlen munkáinak, verejtékének gyümölcsét – mondta Körtvélyessy András a félegyházi kórház vezetője az ünnepségen.

Az igazgató arról is beszélt, hogy ősszel a kórház egy újabb lépést fog tenni az aktív ellátás felé azzal, hogy beindulhat az egy napos sebészet. Beszédének zárásaként pedig köszönettel fordult a kórházi dolgozók felé, akik a nélkülözések közepette is kitartottak munkájuk mellett és nem kevésbé tisztelettel említette önkormányzatunk mellett városunk és vonzáskörzetének lakosságát, akik türelemmel vártak és várnak arra, hogy végre hosszú idő után rendeződjön Kiskunfélegyháza városának egészségügyi ellátása.

A kórházigazgató köszöntőjét követően Csányi József, városunk polgármestere szólt a megjelentekhez:
- 2012. óta nagyon sok pozitív változás történt napjainkra, de ennek ellenére a magyar egészségügynek még nagyon sokat kell fejlődnie. A mai napnak azonban nem a kesergésről kell szólnia, hanem azoknak az érdemét kell kiemelni, akik mindennapi harcaikban lehetőséget teremtenek arra, hogy az egészségügy a történtek ellenére is működőképes legyen – mondta a városvezető.

Külön kiemelte, hogy – noha jogi kapcsolatban nincs kórházunk és önkormányzatunk, de ennek ellenére – nagyon jó kapcsolatot ápol városvezetésünk a kórház elöljáróival. Azt is kihangsúlyozta, hogy az egészségügy fejlődése nem fog megállni városunkban sem. Már a közeljövőben kilátás nyílt arra, hogy régiónk lakossága még magasabb színvonalú egészségügyi ellátásban részesülhessen, de erről egyenlőre többet nem kívánt nyilatkozni városunk polgármestere.

A Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai által színesített ünnepi műsort követően átadásra kerültek a kitüntetések.

25 éves jubiláló dolgozók:

• Dunás Varga Jolán (ápoló)
  • Ézsi Anikó (röntgen asszisztens)
  • Juhász Lászlóné (ápoló)
  • Nyíri Aranka (asszisztens)
  • Süvegesné Csabai Andrea (ápoló)
  • Szabóné Vakulya Klára (ápoló)
  • Takácsné Horváth Andrea (gyógymasszőr)

30 éves jubiláló dolgozók:

• Dr Fekete Róbert (rehabilitációs osztály vezető főorvosa)
  • Dr Reznyák Béla Józsefné (csoportvezető laborasszisztens)
  • Csányiné Bokor Erika (pulmonológiai szakasszisztens)