Városlista
2025. július 24, csütörtök - Kinga, Kincső

Hírek

2018. Július 25. 15:06, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Újabb triatlonos aranyérem

Újabb triatlonos aranyérem

Az elmúlt hétvégén a Fadd-Domboriban megrendezett Triatlon Ranglistás versenyen jártak a DMTK-KVSE kiskunfélegyházi triatlonosai. Az egyesület 6 lánya egy 34 éves múlttal rendelkező versenyen vett részt.

A triatlon fesztiválon profi és lelkes amatőr versenyzők is szép számban vettek részt, mintegy 2000 nevező indult a különböző távokon. Az élővizes úszást az üdülőrész kajak-kenu pályájáról kezdték és a forgalomtól elzárt kerékpáros és futótáv teljesítése után a mellette lévő toronynál felállított célban zárták a sportolók.

A fiatal sportolók heti 5 úszó edzéssel, 2 kerékpáros edzéssel és 3 futóedzéssel Bozsó István, Hajdú László és Nagy Viktor edzők irányításával készültek a versenyre. Az élővizes úszáshoz hetente kétszer egy helyi tóban szereztek pótolhatatlan rutint.

A félegyháziak Papp Laura révén egy újabb aranyéremmel térhettek haza a gyermek korosztály megmérettetéséről.

A gyermek korosztályban 300 m úszás, 8 km kerékpározás és 2 km futás után Csontos Dóra a 7. és Vincze Nádja a 22. helyen végzett.

A szakosztály sprint távon induló versenyzői 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás megtétele után értékes helyezéseket szereztek a ranglistán.

Az ifi korosztályban Fricska Anna 4., Csontos Fanni 24. helyen ért célba, a junior korosztályban Fricska Fanni 6. helyezést ért el.

Az egyesület versenyzői nagy lelkesedéssel és rengeteg munkával készülnek az augusztus 4-én Pécsen megrendezendő Triatlon Országos Bajnokság Döntőjére.

Címkék: DMTK-KVSE, Triatlon

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 10:07, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 21. 08:36, hétfő | Helyi

Kisvasúti Nap és Hajtányparádé augusztusban

2025. augusztus 8-án, 9-én és 10-én rendezik meg az idei Kecskeméti Kisvasúti Nap és Hajtányparádét.

2025. Július 20. 12:35, vasárnap | Helyi

„Zsúr”-ral ünnepelték meg a nagynevű író születésnapját

Az idei évben különleges eseménnyel ünnepelték Kiskunfélegyháza városában a neves író, Móra Ferenc születésének 146. évfordulóját.