Hírek
2019. Május 01. 16:15, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Tömegeket vonzott a parkerdei Majális

A szeszélyes időjárás ellenére is sokan ellátogattak már a délelőtti programokra is a városi parkerdőben megrendezett Városi Majálisra.
A rendezvény 8 órakor hagyományos fúvószenekari ébresztővel indult a Kossuth utcán, majd a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar tagjai folytatták előadásukat a Parkerdő nagytisztásán.
10 órakor városunk polgármestere Csányi József mondott köszöntőt és arra biztatott mindenkit, hogy a Munka Ünnepén mindenki érezze jól magát és ne a munkára gondoljon, hanem a szórakozásra.
- Bízzunk benne, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk, mert nagyon gazdag programmal készültünk. Olyan együtteseket és zenekarokat hívtunk meg, akik megfelelő szórakozási lehetőséget fognak számunkra nyújtani – mondta köszöntő beszédében városunk első embere.
A Városi Majálison elmaradhatatlan a májusfa állítás, melyben a Constantinum Intézmény néptáncosai és a Padkaporos Néptáncegyüttes apróságai segédkeztek. A felállított fa körüli tánchoz pedig a POR Zenekar adta a talpalávalót.
A színpadon a Padkaporos Táncegyüttes mellett a Constantinum Intézmény tanulóinak néptáncbemutatóját láthatta a közönség majd a Csurgó Zenekar tartott koncertet. Ezt követően a Silver Step Tánccsoport, majd az Unique és a Bikini együttes szórakoztatta a nagyérdeműt.
A délutáni program a TNT élő nagykoncertjével fog zárulni 18 órakor, melyet a Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes műsora előz meg 16:30 órakor.
A kistisztás gyermekbirodalma 10 órától egészen 19 óráig várja ma a kicsiket és nagyokat egyaránt, ahol a Fidó Bácsi Alapítvány Kutyamenhely gyermekfoglalkozásokat, a Zöldmező Lovas Klub Egyesület lovaskocsikázást, lovagoltatást, a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület íjászbemutatót tart.
Ezen kívül ugrálóvárral, óriás csúszdával, szivacslövő ágyú arénával, különféle kézműves foglalkozásokkal, arcfestéssel, csillámtetoválással várják a szórakozni vágyó gyermekeket.
(A programok, foglalkozások ingyenesek a gyermekek részére!)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 12:27, szerda | Helyi
Dalokkal és verssel kedveskedett vendégeinek a 90. éves Marika néni
Július 15-én töltötte be 90. életévét Csáki Bálintné Marika néni, melyet méltóképpen meg is ünnepelt családja és városunk elöljárói társaságában.
2025. Július 15. 14:55, kedd | Helyi
A kutyákért matekoztak
A 2025-ös érettségi időszakban Retkes Péter a Waldorf Gimnázium matematikatanára és Szabó Ágoston tizenkettedikes diákja adományokat gyűjtött a Fido Bácsi Közhasznú Alapítvány Félegyházi Kutyamenhelye számára.
2025. Július 15. 06:39, kedd | Helyi
Együtt ünnepeltek a filmrajongók Kiskunfélegyházán a szabadtéri moziban
Az elmúlt hétvége egyik legnépszerűbb eseménye volt a városban a szabadtéri filmvetítés, amelyet a helyi önkormányzat és az Ifjúsági Iroda szervezett július 12-én és 13-án.