2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2018. December 17. 09:58, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Több mázsa vasat mozgattak meg

A hagyományokhoz hűen, idén is megrendezték - immáron 16. alkalommal - a Sébi-kupa fekvenyomó versenyt december 16-án a Darvas Iskola aulájában.

Hat éve már annak, hogy a rangos megmérettetésen részt vevők megemlékeznek a tragikus körülmények között elhunyt Szabó József sportolóról, akinek nevelőszülője és nagymamája mindig megtisztelik jelenlétükkel a versenyt. Csányi József polgármester a rendezvény nyitányaként virágcsokorral köszöntötte őket, majd a sportolókhoz szólt:

Örömmel látom, hogy újra ilyen sokan eljöttek megmérettetni magukat. Az pedig külön öröm számomra, hogy nem csak félegyháziak vesznek részt a versenyen, hanem Kiskunhalasról, sőt Győrből is érkeztek sportolók - mondta városunk első embere.

Az ünnepélyes megnyitót követően a mintegy harminc nevező a már megszokott súlykategóriákban mérte össze felkészültségét és erejét. A hölgyek is képviseltették magukat ezen a nem tipikusan női sportversenyen, és mindketten keményen küzdöttek a végsőkig. Szabó Tamás élsportoló, aki idén a fekvenyomó GPC világbajnokságról bronz-, a WUAP Világbajnokságról ezüstéremmel tért haza, ezúttal mint egyik fő szervező és a rendezvény lebonyolítójaként volt jelen a megmérettetésen, de erőemelőként megtisztelte a versenyt részvételével is (és 100+ kategóriában aranyérmet szerzett).

A verseny végén külön díjazták a kategóriák győzteseit, az abszolút kiskunfélegyházi nyertes pedig hazavihette a Szabó József vándorkupát.

Eredmények:

Női kategória:

• I. CZIGONY Zsuzsanna (65,1kg) 55kg 60kg 60kg (62,87Wp.)
  • II. TÓTH Mariann (96,3kg) 60kg 62,5kg 65kg (54,76Wp.)

-70 kg súlykategória:

• I. ORBÁN Dezső Péter (58,0kg) 102,5kg 107,5kg 110kg (96,82Wp.)
  • II. KOZÁK Nándor (69,5kg) 110kg 115kg 130kg (86,65Wp.)
  • III. BONCZ Gábor (58,3kg) 92,5kg 97,5kg 100kg (85,40Wp.)
  • IV. NÁTRÁN Dorián (67,4kg) 90kg 95kg 95kg (69,74Wp.)
  • V. ifj. KRISZTIN Csaba (70,1kg) 40kg 45kg 50kg (33,68Wp.)

70-85 kg súlykategória:

• I. VÉN Csaba (82,4kg) 150kg 160kg 165kg (110,61Wp.)
  • II. KÁNYÁSI Zsolt (81,6kg) 140kg 150kg 160kg (107,90Wp.)
  • III. KOZÁK Márió (82,4kg) 152,5kg 165kg 165kg (102,23Wp.)
  • IV. VARGA Ákos (83,0kg) 110kg 120kg 125kg (83,46Wp.)
  • V. NAGY Attila (77,2kg) 95kg 100kg 107,5kg (69,87Wp.)

85-100 kg súlykategória:

• I. KRISZTIN Csaba (98,7kg) 120kg 130kg 140kg (85,65Wp.)

100+ kg súlykategória:

• I. KOZÁK Imre (126,0kg) 190kg 200kg 205kg (116,62Wp.)
  • II. KOZÁK Tibor (101,0kg) 180kg 180kg 185kg (109,11Wp.)
  • III. FEKETE Patrik József (151,1kg) 185kg 190kg 200kg (105,01Wp.)

Masters kategória:

• I. KOZÁK Sándor (78,5kg) 145kg 155kg 157,5kg (108,83Wp.)
  • II. RÉPÁS István (68,9kg) 130kg 135kg 140kg (106,20Wp.)
  • III. NYIKOS-KISS Attila (87,4kg) 110kg 120kg 125kg (77,79Wp.)