2024. május 8, szerda - Mihály

2013. November 06. 21:05, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Szolgálati jármű kapott a Szivárvány

Dacia Duster típusú terepjáróval gazdagodott a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó intézmény. A járművet november 5-én adta át Gálig Erzsébet intézményvezetőnek Kapus Krisztián polgármester Szegeden. A terepjárót a „Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény szociális alapszolgáltatásainak infrastrukturális fejlesztése” DAOP 4.1.3/A-11-2012-0018 jelű pályázatán elnyert keretből fizették ki.

Mint ismeretes, 49.850.760 forint összegű támogatást nyert az önkormányzat a Dél-Alföldi Operatív Program „Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény szociális alapszolgáltatásainak infrastrukturális fejlesztése” DAOP 4.1.3/A-11-2012-0018 jelű pályázatán. A pénzt a Tóth K. u. 10 /A. sz. alatti telephely épületfelújítására, a teljes homlokzati felület hőszigetelésére, a nyílászárók cseréjére, a teljes vízellátási rendszer megújítására, a fűtési rendszer korszerűsítésére költik. Az épület felújításán és a szakmai munkát elősegítő eszközök beszerzésén túl a sikeres pályázat lehetőséget biztosít mobil informatikai eszközök beszerzésére is, melyek a gondozónők szakmai munkáját segítik – tájékoztatta a Félegyházi Híreket Kapus Krisztián polgármester.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.