2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2015. Május 29. 17:51, péntek | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Főplébánia

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései - 2015. május 31.

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései  - 2015. május 31.

A hét ünnepei:
Hétfő: Szent Jusztinosz vértanú emléknapja
Szerda: Lwanga Szent Károly és társai vértanúk emléknapja
Péntek: Szent Bonifác püspök és vértanúk emléknapja

1. Ma van a Kalmár-kápolna búcsúja. Ünnepi szentmisék 10 órakor, és délután 5 órakor kezdődnek.
2. Ma 17:30-tól szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
3. Június hónapban 18 órától Jézus Szentséges Szíve Litániáját imádkozzuk.
4. Csütörtökön első-csütörtök lesz, betegeinket otthonaikban
felkeressük.
Ezen a napon lesz Úrnapja is, templomunkban csak reggel 7 órakor lesz szentmise. Az ünnepség ebben az évben a Szent István templomban kezdődik 18:00 órai szentmisével, utána körmenet indul templomunkhoz. Az Úrnapi sátrakhoz és az ünnep szebbé tételéhez virágokat, virágszirmokat és segítséget - szívesen elfogadunk.
5. Pénteken első-péntek lesz 24 órás szentségimádással.
6. Péntektől a reggeli szentmise előtt imádkozzuk a Szent Antal kilencedet.
7. A Betánia Katolikus Karizmatikus Közösség június 6-án szombaton Pálosszentkúton regionális lelki napot tart, melyre szeretettel vár minden érdeklődőt. Részletek a hirdetőtáblán elhelyezett plakáton.
8. Kérjük a kedves testvéreket, hogy idei egyházi hozzájárulásukat rendezni szíveskedjenek, valamint az esztendő második felére szentmisék írathatók a Plébánia Hivatalban.
9. Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt