2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2017. Augusztus 15. 12:27, kedd | Helyi
Forrás: Mészáros Márta

Ősök nyomában kerékpáros emléktúra

A kis csapat 2017. augusztus 12-13-án Kovács Gyula szervezésében elkerekezett Jászfényszaruba, az ősök nyomában, azzal a céllal, hogy szorosabb baráti kapcsolatot alakítson ki a két város egymással.

Jászfényszaru volt az a település, amelyik 1743. március 24-én kelt telepítőlevélben "utasítást" kapott, hogy Ferencszállás puszta és Félegyháza puszta benépesítésére.
Azon a nyáron 71 család kelt útra Jászfényszaruból, hogy Félegyháza pusztán új otthont teremtsen magának.

A Jászsági települések közül Jászfényszaruból érkezett a legtöbb család - ezt Jászfényszaruban ma is számon tartják, és Félegyházát testvér-településüknek tekintik.

A kerékpártúra hagyományteremtő céllal indult, kapcsolatfelvétel a kibocsátó településsel, barátságok kötése.

Ezen a hétvégén nagyon kedves fogadtatásban volt részünk a hűvös esős idő ellenére.
Nagyon nagy köszönet Győri dr. Czeglédi Márta polgármester asszonynak és munkatársainak.

A kerekező kis csapat próbaútján 260 kilométert tett meg oda-vissza.
Jövőre új túra indul - már élesben - és várunk mindenkit, aki két kerékkel vagy kísérőként szeretne jönni.

A kapcsolatfelvétel támogatója a Kiskun Múzeum és a Kiskun Múzeum Baráti Köre, és Kiskunfélegyháza Polgármesteri Hivatala.
Az utat dokumentálta: Mészáros Márta