2024. május 1, szerda - Fülöp

2018. Május 26. 08:15, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Már péntek este pezsgett a városközpont

Az ünnepélyes megnyitót megelőzően is már sokan ellátogattak a városközpontba május 25-én és kíváncsiskodva nézelődtek a téren felállított sátrak között.

Nem kevesebb sikere volt a könyvtár mögött felállított vidámparknak, ami mágnesként vonzotta a kisgyermekes családokat. A Városalapítók Hetének fesztiválját Csányi József polgármester nyitotta meg a Béke téren felállított színpadon. A városlakók köszöntése mellett külön üdvözölte a testvérvárosainkból (Tordáról, Segesvárról, Kikindáról) érkező vendégeket.

A köszöntő után Masni és Pocó gyermekkoncert kezdődött a színpadon, majd Mihályi Réka és Rácz Gergő műsorát tekinthette meg a nagyérdemű közönség. A Petőfi téri színpadon pedig a Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar és a Plox Tűzzsonglőr csoport szórakoztatta a városlakókat.

A Városalapítók Hetének szombati programja:

Béke tér:
10.15 X. Kunsági Bajuszfesztivál megnyitója

Köszöntőt mond: Csányi József polgármester, Szilágyi Péter, a Magyar Bajusz Társaság ügyvivője, Gulyás László ötletgazda-szervező

11.00 „Kinek bajsza éppen serken” - A Padkaporos Táncegyüttes és barátainak műsora, kísér a Rozsdamaró zenekar

13.45 Nyilvános bajuszmustra

Felvonulás hazai és külföldi bajuszosokkal, a Kunsági Bajuszkirállyal, a feltrei zászlóforgatókkal, a Langaléta Garabonciások vezényletével a Szent István- templomtól a Béke térig

14.15-17.15 Nemzetközi bajuszmustra és Kunsági Bajuszkirály-választás

18.00 Berecz András Kossuth-díjas mesemondó előadása

20.30 CSÍK ZENEKAR élőzenei koncert

22.00 Padkaporos Táncház a Rozsdamaró zenekarral

Petőfi téri színpad: