2024. április 19, péntek - Emma

2018. Május 02. 10:36, szerda | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Már öt magyar bajnoki címet szereztek ebben a szezonban a félegyházi birkózók

Újabb két magyar bajnoki aranyat, egy ezüst és egy bronzérmet szereztek az elmúlt hétvégéken a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői.

Ez a szezon rendkívül sikeresen alakult a birkózók számára, ugyanis idén már ötször állhatott félegyházi versenyző Magyar bajnokságon a dobogó tetején, mellette pedig számos éremmel és pontszerző helyezéssel is büszkélkedhetnek. A 12-13 évesek szabadfogású országos döntőit Soltvadkerten rendezték április 21-én, ahol a 46 kg-os súlycsoportban Biblia Róbert bronzérmet szerzett. Robi szászrégeni lakos, de magyar állampolgár, ezért lehetősége van indulni a magyar bajnokságban, így került hozzánk és szép sikert ért el.

A 10-11 évesek 28-án Szentesre utaztak. Az 54 kg-os Borto Dominik hatalmas küzdelmek között, minden ellenfelét legyőzve lett Magyar bajnok. Az 58 kg-osok között két félegyházi fiú jeleskedett. Mindketten legyőzték ellenfeleiket a selejtezők során, majd egymással küzdöttek meg az elsőségért. A döntőben Czakó Zoltán győzött Bátyai Dorián ellen, így előbbi arany, utóbbi ezüstérmet vehetett át. Zoli korábban kötöttfogásban is nyert, így már kétszeres bajnok.

Csapatban 1. Erzsébeti SMTK, 2. Kiskunfélegyházi BSE, 3. Zalaegerszegi BSE

Rekedt-Nagy Réka Plovdivban, a szumó EB-n képviselte hazánkat és az ötödik helyen végzett.

Edzők: Ván Jenő, Szabó József és Kelemen András

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.